GŁÓWNAOFERTAMY TERAZHISTORIAKADRADOKUMENTYODDZIAŁY ZALAS                  

 NOWOŚCIPRZYJACIELE z NEPALUPODZIĘKOWANIABUDOWA  PRZEDSZKOLAGALERIAKONTAKTLINKI

 

 

 

1 marca - 30 września 2019r. Z EKOLOGIĄ NA CO DZIEŃ - kolejny Projekt Stowarzyszenia "Tęcza Marzeń".
 

Dzieci w Przedszkolu Samorządowym w Tenczynku wiedzą co to ekologia i dbanie o naturalne środowisko.Przedszkolaki brały udział już w 4 edycji Projektu Ekologicznego " Mały Przedszkolak zrobi wszystko by dbać o swoje środowisko".

Projekt realizowany był od marca do września 2019r. 

W ramach działań dzieci z rodzicami i pracownikami przedszkola brały udział w Sprzątaniu Ogrodu Przedszkolnego oraz Sprzątaniu Tenczynka,  w cyklu różnorodnych zajęć ekologiczno-przyrodniczych, spotkaniu z leśniczym Markiem Packiem z Nadleśnictwa Zabierzów i warsztatach podczas Pikniku Jubileuszowego. Wielkim wyzwaniem była całoroczna pielęgnacja Ogródka Doświadczeń Przyrodniczych przy placówce, gdzie przedszkolaki sadziły i podlewały warzywa i kwiaty, a także założyły wspólnie kompostownik. Projekt realizowany był przy przy WSPARCIU FINANSOWYM GMINY KRZESZOWICE  oraz indywidualnych sponsorów.
Zaprzyjaźniony z przedszkolem Pan Marek Pacek - leśniczy z Nadleśnictwa Zabierzów.

   

23 września 2019r. - PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU W TENCZYNKU

 

Dziękujemy naszym wspaniałym strażakom za wzorowo przeprowadzoną ewakuację i wspólne spotkanie w naszym ogrodzie wtym: OSP Tenczynek, OSP Rudno i OSP Nawojowa Góra.

 

13 września 2019r. - LAUREACI PRZEGLĄDU MUZYCZNEGO ' Muzyczne Pory Roku - Pożegnanie Lata"

organizowanego przez Stowarzyszenie AMONIT z Zalasu

    

Laureaci Przeglądu od Lewej: Przedszkole Tenczynek - Hania K., Zespół Wiewióreczki, Marysia W. i Przedszkole Zalas -  Oliwia A.

wrzesień 2019 -  U NAS OD PIERWSZYCH DNI WRZEŚNIA DUŻO SIĘ DZIEJE.

Maluszki  i starszaki uczą się wspólnej bezpiecznej zabawy,  poznają zasady ruchu drogowego i rozwijają swe talenty artystyczne.

 

JĄ PO REMONTACH WAKACYJNYCH.

     

Remont Kuchni i stołówki w Przedszkolu w Tenczynku i  kapitalny remont sal w Przedszkolu w Zalasiu.

 

TROCHĘ WSPOMNIEŃ Z POPRZEDNIEGO ROKU SZKOLNEGO.

   

   

 

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

 

   

Czerwiec 2019r. - ODWIEDZINY W URZĘDZIE MIEJSKIM W KRZESZOWICACH

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego 6-latki odwiedziły Urząd Miejski w Krzeszowicach poznając pracę burmistrza i samorządowców oraz pracowników urzędu.. Po urzędzie oprowadzał dzieci sam pan Burmistrz Wacław Gregorczyk. Serdecznie dziękujemy.

 

PODAROWANE DRZEWKO

 

Grupa 5-6 latków LEŚNE DUSZKI NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO PODAROWAŁA DO OGRODU PRZEDSZKOLNEGO PIĘKNE DRZEWKO. WSPÓLNE SADZENIE ODBYŁO SIE POD CZUJNYM OKIEM NAUCZYCIELKI PANI DOROTKI PRZY WSPARCIU NASZEGO KONSERWATORA PANA KRZYSIA.

Serdecznie dziękujemy za ten upominek, który ozdobił nasz ogródek.

 

 

 

    SOBOTA 25 maja 2019r. - JUBILEUSZ 130-LECIA PRZEDSZKOLA I 10-LECIA NOWEGO BUDYNKU

DZIENNIK POLSKI  https://dziennikpolski24.pl/piknik-rodzinny-z-okazji-jubileuczu-130lecia-przedszkola-w-tenczynku-zdjecia/ar/c1-14161139?fbclid=IwAR22oWZYX4oQUCjpL7CC2_qVYXV0JuB6cI31vRa5wBSNU-dyiRhX0sV3ECo

MAGAZYN KRZESZOWICKI  https://magazynkrzeszowicki.pl/jubileusz-przedszkola-w-tenczynku/

 

 

             

Kliknij miniaturę. Inne fotki - zapraszamy na Facebooka przedszkola.

To było wyjątkowe wydarzenie w naszym przedszkolu. Wśród Gości: Minister Andrzej Adamczyk, Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, Wicemarszałek Łukasz Smółka, Burmistrz Wacław Gregorczyk, Przewodn. RM w Krzeszowicach Adam Godyń, Burmistrze poprzednich Kadencji Wiesław Jagiełło i Czesław Bartl, dyrektorzy szkół i placówek oraz wielu innych gości. Przepiękne występy artystyczne dzieci zachwyciły zebranych. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Szczegóły wkrótce.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom, którzy przyczynili się do tego, że to wydarzenie stało się sukcesem.

Patronat honorowy - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

 

 

               

SUKCES SPORTOWY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW - ZWYCIĘSTWO I PUCHAR

W OLIMPIADZIE SPORTOWEJ W ZAWODACH W KRZESZOWICACH

  maj 2019r.

 

 

Wspaniały sukces Grupy 6-latków . Dzieci w zaciętej walce sportowej zajęły I miejsce w Olimpiadzie Sportowej. dzieci przygotowała nauczycielka  Edytka G-S. przy wsparciu nauczycielki Bożenki B. Dzieci dały z siebie wszystko i zdobyły piękny złoty puchar oraz złote medale za zwycięstwo. Brawa dla naszych sportowców.

     25 maja 2019r.- PIKNIK Z OKAZJI JUBILEUSZU 130-LECIA PRZEDSZKOLA I 10-LECIA NOWEGO BUDYNKU

WSPOMNIENIE Z PIKNIKU JUBILEUSZOWEGO W DZIENNIKU POLSKIM - kliknij link poniżej

https://dziennikpolski24.pl/piknik-rodzinny-z-okazji-jubileuczu-130lecia-przedszkola-w-tenczynku-zdjecia/ar/c1-14161139?fbclid=IwAR22oWZYX4oQUCjpL7CC2_qVYXV0JuB6cI31vRa5wBSNU-dyiRhX0sV3ECo

 

 

             

Kliknij miniaturę. Inne fotki - zapraszamy na Facebooka przedszkola.

To było wyjątkowe wydarzenie w naszym przedszkolu. Wśród Gości: Minister Andrzej Adamczyk, Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, Wicemarszałek Łukasz Smółka, Burmistrz Wacław Gregorczyk, Przewodn. RM w Krzeszowicach Adam Godyń, Burmistrze poprzednich Kadencji Wiesław Jagiełło i Czesław Bartl, dyrektorzy szkół i placówek oraz wielu innych gości. Przepiękne występy artystyczne dzieci zachwyciły zebranych. Na uczestników czekało wiele atrakcji. Szczegóły wkrótce.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i partnerom, którzy przyczynili się do tego, że to wydarzenie stało się sukcesem.

Patronat honorowy - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

 

 

27-28 maja 2019r.-WSPOMNIENIE Z ZIELONEGO PRZEDSZKOLA W ZAWOI w  PENSJONACIE "JĘDRUŚ"

 

  

              kliknij.

Grupa starszaków pod przewodnictwem p. Bożeny Bednarczyk uczestniczyła w Zielonym Przedszkolu w Zawoi Markowej w Pensjonacie Jędruś. Na dzieci czekało wiele wrażeń, w tym karmienie danieli i saren w Parku Daniela, wędrówki górskie, ognisko z kiełbaską, a przede wszystkim radzenie sobie bez opieki rodziców

Dzieciaki zdały egzamin i otrzymały wspaniały Medal oraz dyplom za dzielność. Same też napisały kartki, które wysłały do rodziców. Dyrektor przedszkola serdecznie dziękuje Firmie Transportowej EUROEXSPRESS  z Czernej za pomoc i transport dzieci.

 

25 maj 2019r. - TROCHĘ WSPOMNIEŃ NA JUBILEUSZ PRZEDSZKOLA  - 7 stycznia 2008r. - 30 sierpnia 2009r. 

Budowa Nowego Przedszkola przez Firmę Budowlaną  z Krakowa

  .

    

Powitanie i Otwarcie nowego przedszkola - czerwiec i wrzesień 2009r.

 

 

Przedszkole wywodzi się z Ochronki założonej przez Siostrę Zakonną Teklę Wężyk w 1889r. Szczegóły kliknij  HISTORIA

W piątek 10 maja Koło Gospodyń Wiejskich z Tenczynka odwiedziło Przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku.. Spotkanie odbyło się  w ramach projektu Stowarzyszenia "Tęcza Marzeń" Spotkania z historia i kulturą w roku Jubileuszu Tenczynka.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

Piątek - 10 maja 2019r. - SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z KOŁEM GOSPODYŃ WIEJSKICH "TENCZYNIANKI".

 

 

    

GRUPA WIEWIÓRECZKI WSPÓLNIE Z RODZICAMI  BRAŁA UDZIAŁ W WARSZTATACH  ROBIENIA PALM WIELKANOCNYCH. TO BYŁO WSPANIAŁE SPOTKANIE OTO  EFEKTY WSPÓLNEJ PRACY.

5 kwietnia 2019r. - KONCERT LAUREATÓW VII GMINNEGO FESTIWALU PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ  "Zaczarowana Nutka".

 

  

 

 

 

 

 

werdykt Jury

 

Koncertem Laureatów w piątek 5 kwietnia zakończył się VII Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolnej "Zaczarowana Nutka". W festiwalu udział wzięło prawie 300 dzieci z 12 placówek oświatowych w Gminie Krzeszowice. Jury na czele z przewodniczącym dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej w Krzeszowicach Jerzym Suruło, muzykami Grażyną Palczewską, Anną Łozińska i Szymonem Jaroszem wybrało laureatów. Laureaci zaprezentowali swoje piosenki i odebrali nagrody oraz złote statuetki. To była prawdziwa uczta muzyki i uroku tych najmniejszych. Wśród zacnych gości znaleźli się Wiceburmistrz Gminy Krzeszowice - Witold Kulczycki. Przewodn. Komisji Edukacji RM w Krzeszowicach - Robert Chochół, Burmistrz poprzednich kadencji i radny Wiesław Jagiełło i radni Anna Łukasik i Stanisława Maciejowska, Dyr. ARIMR i radny powiatu krakowskiego Adam Ślusarczyk, dyr. Publicznej Biblioteki - Klaudia Węgrzyn wraz z paniami z Filii w  Tenczynku Danutą Nowak i Izabelą Wałek ,Sołtys Alicja Gaj, Przedstawicielka Browaru Tenczynek - Paulina Bąk,  dyrektorzy szkół i placówek oświatowych. Dzieci otrzymały od gości oraz rady rodziców przedszkola w Tenczynku słodkie upominki. Nagrody dla zwycięzców zakupione zostały ze środków Burmistrza Gminy Krzeszowice. Festiwal organizowany był pod patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice, Przewodniczącego Rady Miejskiej i Przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miejskiej w Krzeszowicach.

                                                    

RYMOWANKI I ŁAMAŃCE JĘZYKOWE" - Sukces naszych przedszkolaków w Gminnym Konkursie            Recytatorskim organizowanym przez Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach. 

III miejsca w swoich kategoriach zajęli Nikodem Ryszka oraz Mateusz Rączka. Dzieci przygotowały nauczycielki: Bożena Bednarczyk i Ewa Kadłuczka. Gratulujemy .  

Sobota 30 marca 2019r. - Wspólne Sprzątanie Ogrodu Przedszkolnego i otoczenia przedszkola. AKCJA W RAMACH PROJEKTU STOWARZYSZENIA" Tęcza Marzeń"  - MAŁY PRZEDSZKOLAK ZROBI WSZYSTKO BY DBAĆ O SWOJE ŚRODOWISKO"

PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM GMINY KRZESZOWICE

 

To już kolejna edycja. W sobotę 30 marca przedszkolaki z Przedszkola w Tenczynku uczestniczyły w Akcji Sprzątania Ogrodu Przedszkolnego. Akcja zorganizowana została w ramach Sprzątania Świata. Wzięło w niej udział prawie 70 osób - dzieci i rodziców oraz pracowników przedszkola. Wyjątkowo piękna, wiosenna pogoda sprzyjała radosnym nastrojom. Posprzątany został ogród i otoczenie przedszkola, zebrane śmieci z Górki Sieradzkiej i otoczenia Ośrodka Zdrowia oraz przygotowane grządki pod uprawę w Ogrodzie Doświadczeń Przyrodniczych . Oczyszczono także sprzęt ogrodowe przygotowując go do malowania oraz zostały umyte zabawki do piaskownicy, które umieszczono w specjalnej skrzyni. Dzieci otrzymały poczęstunek - owoce, lizaki i wodę, a na koniec nagrody , w tym gadżety z Wydziału Ochrony Środowiska UM w Krzeszowicach. Poczęstunek i prezenty zakupione zostały z projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń" pod hasłem "MAŁY PRZEDSZKOLAK ZROBI WSZYSTKO, BY DBAĆ O SWOJE ŚRODOWISKO" - wraz z Akcją Sprzątania Ogrodu. Projekt realizowany jest wraz z serią działań proekologicznych i  przyrodniczych przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice. Wśród nagród znalazły się  dla każdego dziecka bańki mydlane, które unosiły się w powietrzu wieńcząc zakończenie akcji.

  Fotki także na naszym Facebooku.

 

21 marca 2019r. - HEPPENING Z MARZANNĄ - Przedszkolaki pożegnały Zimę.   Inne fotki na naszym Facebooku.

     

  

W pierwszy Dzień Wiosny przedszkolaki przeszły z korowodzie z Marzanną ulicami Tenczynka promując hasła ekologiczne. W dłoniach trzymały baloniki

 z helemMieszkańcy Tenczynka uśmiechali się do dzieci i robili zdjęcia. Po powrocie do przedszkola Marzanna została uroczyście spalona w ogrodzie.

 Ten uroczy pochód z balonikami na długo pozostanie w pamięci dzieci.   Baloniki zostały sfinansowane ze środków Stowarzyszenia Przyjaciół

 Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń" - z darowizn przekazanych przez rodziców. 

Całość Akcji jest elementem Projektu Ekologicznego: "Mały przedszkolak zrobi wszystko by dbać o swoje środowisko" wraz z akcją sprzątania Tenczynka - dofinansowanego przez Gminę Krzeszowice.

Marzec- kwiecień 2019r. - VII GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ  "Zaczarowana Nutka".

     

    

Zakończyły się przesłuchania konkursowe. JURY w składzie: przew. Jerzy Suruło - dyr. Państwowej szkoły Muzycznej w Krzeszowicach, Grażyna Palczewska-muzyk, Anna Łozińska- muzyk, Szymon Jarosz- muzyk z ponad 300 uczestników z wielu przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach wybrała laureatów festiwalu. Wyniki - kliknij miniaturę.

ZAPRASZAMY NA KONCERT LAUREATÓW W PIĄTEK 5 KWIETNIA O GODZ. 16. w Przedszkolu w Tenczynku.

Festiwal organizowany jest pod patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice, Przew. Rady Miejskiej i Przew. Komisji Edukacji. Nagrody dla laureatów są zakupione są ze środków Burmistrza Gminy Krzeszowice.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARZEC 2019R.

NASZE STOWARZYSZENIE "TĘCZA MARZEŃ" POZYSKAŁO ŚRODKI W KONKURSACH GMINNYCH

Tytuł projektu związanego z kulturą ludową:

„SPOTKANIA Z HISTORIĄ I TRADYCJĄ”-

PRZEDSZKOLAKI DLA TENCZYNKA W ROKU JUBILEUSZU.

Projekt realizowany będzie wieloetapowo od 1 marca do 30 czerwca 2019r. i związany jest z Jubileuszem 130-lecia Przedszkola, 10-lecia budynku oraz 700 lecia Tenczynka. Koszt finansowy projektu wynosi 4.750,- zł z czego pozyskaliśmy od Gminy Krzeszowice 3.900,- zł.  

Całkowita wycena projektu wraz z wkładem własnym osobowym - charytatywnym to 7.650,- zł.  Pozostałe koszty Stowarzyszenie pokrywa ze środków własnych

Wyniki Konkursu dostępne są na stronie Gminy Krzeszowice pod linkiem:

https://bip.malopolska.pl/umkrzeszowice,a,1556794,wyniki-otwartego-konkursu-ofert-na-realizacje-zadan-publicznych-gminy-krzeszowice-w-dziedzinie-kultu.html

Tytuł projektu przyrodniczo-ekologocznego:

MAŁY PRZEDSZKOLAK ZROBI WSZYSTKO BY DBAĆ O SWOJE ŚRODOWISKO - WRAZ Z AKCJĄ SPRZĄTANIA TENCZYNKA.

Projekt realizowany będzie od połowy marca do 30 września2019r.  Koszt finansowy projektu wynosi 1.300,- zł z czego pozyskaliśmy od Gminy Krzeszowice 900,- zł.  

Całkowita wycena projektu wraz z wkładem własnym osobowym - charytatywnym to 2.680,- zł.

 

Prosimy o wsparcie naszych projektów oraz wydania nowego Jubileuszowego Informatora o przedszkolu poprzez wpłatę nawet najmniejszej kwoty

na KONTO naszego Stowarzyszenia:

Bank Spółdzielczy w Krzeszowicach:  - 78 8612 0003 0010 0000 0625 0001

 

W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.     

 

początek marca 2019r. - WYJĄTKOWY GOŚĆ Z PREHISTORII W PRZEDSZKOLU - dziękujemy Tymusiowi i Jego Rodzicom.

Dzieciaki z grupy Muchomorków były zachwycone.

     

2. WARIACJE  Z PIZZĄ - zajęcia kulinarne w Restauracji Zamkowa w Tenczynku. Efekty widać na obrazku.

Dziękujemy szefowi P. Grzegorzowi za zaproszenie i poprowadzenie zajęć. Ale było pysznie!

     

3. Grupa LEŚNE DUSZKI przygotowana przez p. Dorotkę brała udział w Konkursie Teatralnym w Przedszkolu w Krzeszowicach.

Uwagę Jury zwróciły pomysłowe stroje naszych przedszkolaków. Dzieci zajęły 4 miejsce. Brawo.

   

LUTY 2019 - WYJĄTKOWA WYCIECZKA GRUPY "LEŚNE DUSZKI" DO MAGICZNEGO MIEJSCA - ALVERNIA PLANET

KOSMICZNY ŚWIAT I NIESAMOWITE WRAŻENIA.

         

W magiczny świat nowoczesnej techniki zabrał dzieci wyjątkowy człowiek Pan Tomasz, który z niezwykłym sobie czarem opowiadał dzieciom o tym magicznym miejscu. To były niesamowite przeżycia dla dzieci, tak trochę jakby odwiedziły "stację kosmiczną".  Dziękujemy Tatusiowi Oskara za zorganizowanie nam takiej niezwykłej przygody.

 

        

 

ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ KOTA

Grupa "Tęczowe Promyki" zamieniła się w kociaki. W tym dniu także dzieci zbierały karmę dla kotów w ramach akcji związanej z adopcją na odległość.

   

 

 

LUTY 2019R. - TEATRZYK SKRZAT W PRZEDSZKOLU.

 

Teatrzyk "Skrzat" w naszym przedszkolu - świetna zabawa dla dzieciaków ale i edukacja z wychowaniem.

Echa Dni Babci i Dziadka w Grupie 5-6 latków "Leśne Duszki".

         

Spotkanie ze wspomnieniami w klimacie lat 70 tych i 80 tych - piosenki i stylu Rudy Rydz, O mnie sie nie martw...... i cudowne fotografie bab c i dziadków sprzed lat. Wyjątowe spotkanie. 

styczeń 2019r. - Bal Karnawałowy w Przedszkolu.     

    

11 stycznia 2019r. to wspaniały i wesoły dzień dla dzieciaków. Na bal przybyły przebierańce w doskonałych humorach. Zabawę poprowadziła p. Ewa Englard z wsparciem i zrobiła to fenomenalnie. Dzieciaki bawiły się znakomicie.

    

Nasze przedszkolaki w Zalasiu podczas uroczystości na Dzień Babci i Dziadka.

 

11 grudnia 2018r. - II miejsce grupy 6 latków w Zawodach sportowych o Puchar Św. Mikołaja.

Dzieci przegrały tylko 1 punktem z Siostrami Miłosierdzia, a przygotowała je nauczycielka p. Bożenka Bednarczyk. Brawo dzieciaki.

 

 

4 grudnia 2018r. - Święty Mikołaj z psotnym diabełkiem Krysią w naszym przedszkolu.

Ten dzień był wyjątkowo uroczysty. Dzieci z wypiekami na twarzy od rana czekały na wyjątkowego gościa.

Święty Mikołaj przybył z towarzyszem diabełkiem Krysią. Diabełek psocił co  niemiara i śmiecił papierkami z cukierków ale dzieci wraz Mikołajem nauczyły go grzeczności. Wszyscy otrzymali wspaniałe prezenty, a wzruszone dzieciaki z przejęciem dziękowały Mikołajowi i zaprosiły go za rok.

18 LISTOPADA 2018R. - WSPÓLNE ŚPIEWANIE W TENCZYNKU Z MIESZKAŃCAMI I BURMISTRZEM GMINY KRZESZOWICE.

   

To wspaniałe muzyczne i patriotyczne spotkanie miało miejsce 18 listopada 2018r. Dziękujemy dzieciom i rodzicom przedszkolaków z Grupy III i VI za piękne występy i udział we wspólnym śpiewaniu. To było wspaniałe spotkanie z mieszkańcamiw  OSP Tenczynek, Wśród Gości byli obecni Burmistrza W. Gregorczyk z Małżonka, Dyr. ARIMR i radny Powiatu Krakowskiego A. Ślusarczyk oraz Radne naszej wsi. Ale przede wszystkim mieszkańcy Tenczynka, mali i duzi.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ" - 9 listopada o godz. 11.11

pięknie zaśpiewaliiśmy wspólnie cały Hymn Polski. Piękne i doniosłe wydarzenie.

Obejrzyj - ZDROJOWA TV - https://youtu.be/GYGqdQ_SvhU ii na Facebooku Przedszkola Zalas

Dziękujemy Panu Michałowi Łyskowi za piękne nagranie tego doniosłego wydarzenia.

     

Przedszkolaki z Tenczynka                                                                                Przedszkolaki z Zalasu

             

Świętując 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości nasze starszaki robiły biało-czerwone kanapki a wszystkie dzieciaki wykonywały piękne prace plastyczne związane z symbolami narodowymi i śpiewały piosenki patriotyczne.

Bo "PRZEDSZKOLAK MAŁY TO PATRIOTA DOSKONAŁY" .

 

                                           

Październik 2018r. - 200 LAT SZKOLNICTWA W TENCZYNKU

Nasze przedszkole ofiarowało naszej Szkole z najlepszymi życzeniami w dniu Jubileuszu okazały Dąb- silne i twarde drzewo. Drzewo zostało zasadzone na honorowym miejscu - obok sali gimnastycznej od strony wejścia uczniów do szkoły. Mamy nadzieję, że będzie rósł i cieszył całą społeczność szkolną, a w jego cieniu będzie można kiedyś usiąść i odpocząć po trudach zdobywania szczytów wiedzy.

 

 

26 września 2018r. -"ZIELONY DZIEŃ -" Piękna przyroda to czyste powietrze" - happening w przedszkolu związany z otrzymanym Oczyszczaczem Powietrza od Marszałka Województwa Małopolskiego.

 

 

  

26 września w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego "Czyste powietrze", przedszkolaki spotkały się ze Strażą Miejską. Zajęcia edukacyjne związane były z otrzymanym OCZYSZCZACZEM POWIETRZA, który otrzymało nasze przedszkole. Dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym "Piękna przyroda to czyste powietrze". Zielony dzień - zorganizowano w ramach promocji projektu. Dziękujemy Strażnikom Miejskim za włączenie się w projekt i wspaniałe zajęcia.

Wrzesień 2018r. - DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA i zajęcia kreatywne w grupie VI - 5-6 latki .

          

 

19 września 2018r. - PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU ZE STRAŻAKAMI OSP TENCZYNEK

 

   

To jak zwykle było wyjątkowe spotkanie ze strażakami z OSP Tenczynek. Najpierw próbna ewakuacja a potem pokazy sprawności bojowej. Dzieciaki były zachwycone, zwłaszcza, że każde z nich mogło polać wodą z węża strażackiegi.

 

 

Czerwiec 2018r. -  PLEBISCYT GAZETY KRAKOWSKIEJ - Sukces i III miejsce Grupy Leśne Duszki na Najmilszą Grupę w POWIECIE KRAKOWSKIM

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/przedszkole-na-medal/a/grupa-przedszkolna-powiat-krakowski-wyniki-glosowania,13091895/

 

Przedszkolaki z naszego Przedszkola-

Grupa Leśne Duszki, nauczycielek

p. Dorotki i p. Ani zajęła III miejsce w Plebiscycie Gazety Krakowskiej

PRZEDSZKOLE NA MEDAL i na NAJMILSZA GRUPĘ W Powiecie Krakowskim.

Każde dziecko otrzymało piękny upominek a grupa wspaniały Dyplom i gry edukacyjne.

Przedszkolaki serdecznie dziękują rodzicom

za nominację  i wszystkim za oddane głosy.

 

Czerwiec 2018r. - UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU PRZEDSZKOLNEGO

GRUPA II 3-4 LATKI - MUCHOMORKI

     

GRUPA IV 4-5 LATKI - LEŚNE DUSZKI

 

GRUPA III 4 LATKI - ELFY

8 czerwca 2018r. - ZWYCIĘSTWO I PUCHAR W OLIMPIADZIE SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW W KRZESZOWICACH

Przedszkolaki z Tenczynka - Grupa 6 latków Wiewióreczki zajęły I miejsce w Olimpiadzie sportowej organizowanej przez Przedszkole Samorządowe w Krzeszowicach na Orliku. Dzieciaki fenomenalnie przygotowała p. Iwonka. Gratulujemy.

Gratulacje także dla wszystkich uczestników .

 

               Nie było łatwo, konkurencja nie odpuszczała. Drużyna zwycięzców to od lewej: Kinga, Wiktoria, Kinga, Szymon, Olek i Patryk.

W środku Pani Iwonka.  Brawo wspaniały sukces.

czerwiec 2018 - Odwiedziny Żołnierza - tatusia naszego Igorka w naszym przedszkolu w ramach projektu Stowarzyszenia "Tęcza Marzeń" - "Przedszkolak mały to Patriota doskonały"-

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

    

 

26 maja 2018r. - DZIECIAK NA MEDAL - PIKNIK RODZINNY Z TĘCZĄ MARZEŃ .

    

Nasz Piknik zaszczyciła swą obecnością Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak -

inne fotki na - https://kuratorium.krakow.pl/dzieciak-na-medal-piknik-rodzinny-w-samorzadowym-przedszkolu-w-tenczynku/

   

    

   

         Piknik zorganizowało przedszkole wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń”. Piękne występy artystyczne dzieci zachwyciły zebranych. Dzieci uczciły Dzień Matki wręczając mamom samodzielnie wykonane upominki. Piknik zaszczycili swą obecnością; Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak, Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk. Dzieci poprzez udział w licznych Konkursach sportowych i plastyczno-artystycznych zdobywały medal Dzieciaka na Medal. Wspólne konkursy z rodzicami, jazda bryczką ze Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach, bańki mydlane, baloniki i nauka chodzenia na szczudłach oraz drabina strażacka z PSP w Krakowie z konkursem skrzynek, wóz strażacki z OSP Tenczynek, Quady z Ochrony Jaguar, lody Melba no i oczywiście wata cukrowa to tylko niektóre atrakcje, które sprawiły wszystkim wiele radości. Choć upał wprawdzie dał się wszystkim we znaki, ale i tak powstały znakomite budowle z kartonów czy niezwykłe dzieła plastyczne, w tym prace konkursowe w ramach projektu „Przedszkolak mały to Patriota doskonały” .Wkoło widać było kolorowe, uśmiechnięte buzie dzieciaków malowane przez pracownice Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci z dumą prezentowały zdobyte, złote medale ściskając w dłoniach nagrody i słodkie upominki.  Z medalami pojawiły się także na Majówce Hrabiny Zofii w Krzeszowicach. W tym dniu także rodzice i dzieci uhonorowali pamiątkowymi upominkami panie z Biblioteki Publicznej w Tenczynku świętującej jubileusz 70 lecia.

PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM GMINY KRZESZOWICE.

 

15 MAJA 2018r. - ŚWIĘTOWALIŚMY DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI.

  

Dzień Polskiej Niezapominajki – to święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji. Nasze przedszkolaki ubrane na niebiesko z niezapominajkami  świetnie się bawiły w ogrodzie.

KONCERT PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH  W NASZYM PRZEDSZKOLU

w ramach projektu PRZEDSZKOLAK MAŁY TO PATRIOTA DOSKONAŁY

 

Dzieci trzymając w dłoniach chorągiewki wspólnie śpiewały piosenki patriotyczne znane i lubiane. Na koniec spotkania wszyscy odśpiewali Hymn Państwowy. Koncert odbył się w ramach projektu Stowarzyszenia "TĘCZA MARZEŃ" PRZEDSZKOLAK MAŁY TO PATRIOTA DOSKONAŁY

 Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

4 maja 2018 - NASZE PRZEDSZKOLAKI NA PIKNIKU STRAŻACKIM W KRZESZOWICACH

 

Grupa 6 latków na zaproszenie organizatorów wystąpiła na Pikniku Strażackim na rynku w Krzeszowicach. Przedszkolaki zachwyciły tańcami z wstążkami i rozbawiły gości skeczami o strażakach. Dzieci przygotowała nauczycielka Iwona Krzanik.

   

 

PRZEDSZKOLAK MAŁY TO PATRIOTA DOSKONAŁY - projekt Stowarzyszenia "Tęcza Marzeń".

         

Święto Patriotyczne także w naszym przedszkolu w ramach projektu Stowarzyszenia "TĘCZA MARZEŃ" PRZEDSZKOLAK MAŁY TO PATRIOTA DOSKONAŁY dzieci przeszły z chorągiewkami w pochodzie po Tenczynku i Zalasiu wyrażając swój patriotyzm i dzieląc się nim z mieszkańcami.

 Projekt realizowany jest  przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

Kwiecień 2018 - VI GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ "Zaczarowana Nutka"

   

 

Laureaci I miejsca : - w kat. Zespoły Dziecięce :

w Kategorii 5 latki - od lewej z Przedszkola w Tenczynku i w kat. 6 latki od prawej - z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach.

20 kwietnia odbył się w przedszkolu Koncert Laureatów już VI Gminnego Festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Zaczarowana Nutka" Koncert był poprzedzony przesłuchaniami, które odbyły się w przedszkolu 11 kwietnia. Jury w składzie Przewodniczący Jerzy Suruło - Dyrektor PSM w Krzeszowicach, Anna Cygal - Dyrektor Ogniska PSM w Krzeszowicach, Grażyna Palczewska - Muzyk, Anna Łozińska - Muzyk  spośród 300 uczestników - ( 21 zespołów i 19 solistów) z 11 przedszkoli publicznych , niepublicznych i oddziałów przedszkolnych wybrało 18 laureatów festiwalu. Wśród nich znalazły się Przedszkolaki ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, które prawdziwie zawojowały Festiwal, z Przedszkoli Samorządowych i kilku prywatnych. Festiwal odbył się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Krzeszowice, Przewodniczącego RM w Krzeszowicach i Przewodniczącego Komicji Edukacji RM w Krzeszowicach. Nagrody dla laureatów zakupione zostały ze środków przekazanych przez Burmistrza Gminy Krzeszowice. Dodatkowym sponsorem nagród był Sklep ABC w Krzeszowicach. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

  

14 kwietnia 2018r. - POSPRZĄTALIŚMY NASZ OGRÓDEK PRZEDSZKOLNY W RAMACH AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIAKOM ZA TAK LICZNY UDZIAŁ I OGROMNE ZAANGAŻOWANIE W AKCJĘ SPRZĄTANIA OGRODU PRZEDSZKOLNEGO W RAMACH AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA. ( ponad 70 uczestników , ponad 20 worków śmieci i odpadów zielonych...

     

Ponad 70 osób, dzieci, rodziców , nauczycieli i pracowników wzięło udział już w II Akcji Sprzątania Ogrodu Przedszkolnego i otoczenia przedszkola  w ramach Akcji Sprzątania Świata. Akcję wsparła Gmina Krzeszowice w ramach dofinansowania projektu Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń" MAŁY PRZEDSZKOLAK ZROBI WSZYSTKO, BY DBAĆ O SWOJE ŚRODOWISKO. Pogoda dopisała. Dzieciaki zjawiły się z taczkami, autkami oraz grabkami, a rodzice zaopatrzeni w narzędzia ogrodnicze. Wszystkim dopisywały humory co sprawiało, że wspólna praca była przyjemnością. W efekcie została posprzątana tzw. Górka Sieradzka , okolice Ośrodka Zdrowia i Sołtysówki oraz całe otoczenie przedszkola wraz z parkingiem.

Największe prace wykonano w ogrodzie przedszkolnym, w tym m.in  pozbierano śmieci i kamienie, przygotowano grządki w Ogródku Doświadczeń Przyrodniczych, zgrabiono liście, wyplewiono trawę przy krzewach i kostce chodnikowej, przycięto gałęzie drzew i krzewów, pozamiatano chodniki i całe  otoczenie. Pracy było wiele ale rąk do pracy także. Wszyscy uczestnicy otrzymali wodę do picia, owoce oraz lizaki. Praca trwała 2 godziny, a jej efekty są znakomite. W sumie zebraliśmy ponad 20 worków śmieci i odpadów zielonych, a ogródek przedszkolny prawdziwie wypiękniał. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice oraz współpracy Wydziału Ochrony Środowiska.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji, rodzicom i dzieciom za tak wielkie zaangażowanie.

 

Marzec 2018 -  REALIZUJEMY PROJEKTY STOWARZYSZENIA "TĘCZA MARZEŃ"

"MAŁY PRZEDSZKOLAK ZROBI WSZYSTKO BY DBAĆ O SWOJE ŚRODOWISKO" -

 POCHÓD PO TENCZYNKU Z EKO-MARZANNĄ I HASŁAMI PROMUJĄCYMI PROJEKT.

   

URATUJ ŻYCIE - MAŁY PRZEDSZKOLAK RATOWNIKIEM -  ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY.

 

Wszystkie przedszkolaki z Tenczynka i Zalasuwzięły udział w warsztatach Pierwszej Pomocy Przedmedycznej prowadzonych w ramach projektu Stowarzyszenia Tęcza Marzeń - URATUJ ŻYCIE - MAŁY PRZEDSZKOLAK RATOWNIKIEM. To było niezwykłe spotkanie, a każde dziecko uczestniczące w projekcie otrzymało stosowny dyplom. Szkolenia objęły takż enauczycieli przedszkola i wszystkich pracowników.

PROJEKTY REALIZOWANE SĄ PRZY WSPARCIU FINANSOWYM GMINY KRZESZOWICE.

Piątek 23 marzec 2018 - warsztaty  palm wielkanocnych w Stadninie Koni Huculskich w Nielepicach i w przedszkolu w  Zalasiu.

    

Przedszkolaki z Zalasu robiły palmy wspólnie z rodzicami. Przedszkolaki z Tenczynka na robienie palm wyjechały do Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice w ramach zadania Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń" - "Polak mały to Patriota doskonały".

 

Wyjątkowe Zajęcia o Żołnierzach Wyklętych w Bibliotece Publicznej w Tenczynku.

 
Przedszkolaki z Tenczynka- 2 grupy starszaków  uczestniczyły w zajęciach w bibliotece publicznej w Tenczynku o Żołnierzach Wyklętych. Pani Danusia pięknie wprowadziła dzieci w temat w Narodowe Święto Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Dzieci oglądały niezwykłe pozycje książkowe przekazane przez p. Senatora Marka Pęka oraz wysłuchały w  skupieniu pięknego opowiadania RYCERZE LASU. Na zakończenie jak zwykle otrzymały słodkie upominki. Pani Danusiu i Pani Izo - dziękujemy.
 

NASZE STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ PRZEDSZKOLA W TENCZYNKU

 "TĘCZA MARZEŃ" pozyskało z Konkursów Gminnych

łącznie 7.550,- złotych.

 

Szanowni Państwo! Chcemy poinformować, że nasze Stowarzyszenie w ramach Konkursów Gminnych pozyskało dodatkowe środki na realizacje wspólnie z dziećmi 3 ciekawych projektów. 

Dzięki wsparciu przez Gminę Krzeszowice będziemy realizować następujące Projekty Edukacyjne:

1. Edukacja Patriotyczna - "PRZEDSZKOLAK MAŁY TO PATRIOTA DOSKONAŁY" -   4.350,- złotych  - 80 pkt.

2. Edukacja Proekologiczna - "MAŁY PRZEDSZKOLAK ZROBI WSZYSTKO BY DBAĆ O SWOJE ŚRODOWISKO" - wraz z Akcją Sprzątania Tenczynka i Ogrodu Przedszkolnego -  1.800,- złotych - 69 pkt.

3. Edukacja Zdrowotna - "URATUJ ŻYCIE - MAŁY PRZEDSZKOLAK RATOWNIKIEM" - 1.400,- złotych - 76 pkt.

W ramach projektów realizowane będą ciekawe zadania, w tym warsztaty z dziećmi, z rodzicami i pracownikami przedszkola, wycieczki, akcje edukacyjne, sprzątanie ogrodu i Tenczynka, ogródki doświadczeń przyrodniczych, szkolenia z Pierwszej Pomocy,  Piknik Rodzinny oraz wiele innych działań...., a także doposażymy placówkę w atrakcyjne pomoce itp.

Dziękujemy Komisjom Konkursowym w Gminie Krzeszowice za wysoką ocenę

i docenienie naszych Projektów.

 

luty 2018r.  - MIĘDZYNARODOWA WSPÓŁPRACA - NASI PRZYJACIELE Z POLSKICH SZKÓŁ W ANGLII I W USA.

          kliknij

NASI PRZYJACIELE Z ZERÓWKI W BOSTONIE ZE SWOIMI PANIAMI. Grupa 5 latków nawiązała współpracę ze swoimi kolegami ze Szkoły Języka Polskiego im. św. Jana Pawła II w Bostonie w USA - nasi koledzy ze swoimi paniami na Fotografii. Dzieci pod kierunkiem nauczycielki p. Bożenki  przy wsparciu p. Dorotki same napisały list i wysłały prace, a ostatnio otrzymały piękne zdjęcia, list z pozdrowieniami i rysunki aż z za oceanu.

  

 

NASZE 5 LATKI Z KARTKĄ ŚWIĄTECZNĄ OD PRZYJACIÓŁ Z POLSKIEJ SZKOŁY W CHELTENHAM W ANGLII.

Grupa 4-5 latków Pani Dorotki nawiązała także niedawno współpracę z Polską Szkołą w Anglii w Cheltenham.

 

STYCZEŃ 2018R.  -BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

RAZEM Z INSTRUKTORKĄ ZUMBY EWĄ ENGLART

 

Styczeń 2018r. - Dla naszych Babć i Dziadków - uroczystości w Przedszkolu.

   

 To były wyjątkowe wydarzenia i Niezwykli Goście. Dzieci bardzo się postarały i obok pięknych występów, wspólnego kolędowania przygotowały także wspaniałe prezenty. Uściskom nie było końca. Inne fotki na Facebooku.

STYCZEŃ 2018 - WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z MIESZKAŃCAMI TENCZYNKA

Dzieciaki z grupy V i VI swoimi występami uświetniły Kolędowanie w OSP Tenczynek razem z mieszkańcami. Przedszkolaki zachwyciły swoim występem zarówno Gości z p. Ministrem Andrzejem Adamczykiem, Starostą Wojciechem Pałką i Burmistrzem Gminy Wacławem Gregorczykiem oraz licznie zgromadzonych mieszkańców. Brawo dzieciaki i brawo nauczycielki.

 

7 GRUDNIA 2017R. - ZWYCIĘSTWO PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA W GMINNYCH ZAWODACH SPORTOWYCH O PUCHAR ŚW. MIKOŁAJA

   

Grupa 6 latków przygotowana pod kierunkiem nauczycielki p. Joasi Rybarskiej  wygrała  Gminne Zawody Sportowe dla przedszkolaków ,

które zorganizowało Centrum Kultury i Sportu na hali Sportowej w Krzeszowicach. Nasza 10 osobowa drużyna, wsparta przez kibicujących kolegów  walczyła bardzo dzielnie i spisała się znakomicie. Dzieciaki  z radością i dumą odebrały puchar i nagrody z rąk samego Świętego Mikołaja. To już trzeci rok z rzędu dzieci z naszego przedszkola przywożą Puchar Mikołaja. Brawo.

Nasze Przedszkolaki z Zalasu

zajęły 4 miejsce. Gratulujemy.

 

 

Listopad 2017. - Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach

z Programem segregacji odpadów - w naszym przedszkolu.

Panie Kasia i Dorota w ramach realizacji programu uświadamiania mieszkańców gminy w zakresie konieczności segregacji odpadów przekazały naszym przedszkolakom książeczki edukacyjne z Żabką Dorotką oraz wspaniałe gry związane  z tematyką Ochrony Środowiska. Dziękujemy.

    

 

Pażdziernik 2017 "MY NIE GRYZIEMY" - OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA Z FUNDACJA EWY NAWOROL.

 

 

Przedszkolaki z Tenczynka i z Zalasu wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "MY NIE GRYZIEMY"

której celem jest przede wszystkim SZKOLENIE DZIECI I MŁODZIEŻY  W ZAKRESIE PROFILAKTYKI      

POGRYZIEŃ I ATAKÓW PRZEZ PSA, szeroko pojęta edukacja dotycząca bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami.

Akcję prowadzi w  całej Polsce FUNDACJA EWY NAWOROL. Dziękujemy cudownej Pani Kasi za profesjonalne i ciekawe przeprowadzenie zajęć dla naszych dzieci.

 

 

 

SOBOTA 9 WRZEŚNIA 2017R. - Poświęcenie nowego samochodu strażackiego

przez naszych strażaków z OSP Tenczynek .

 

Grupa przedszkolaków, juz absolwentów przygotowała dla naszych strażaków model auta - wierną kopię ich nowego samochodu strażackiego i wręczyła podczas uroczystości poświęcenia w sobotę 9 września przy remizie OSP w Tenczynku.  Dzieci także zatańczyły na Dniach Tenczynka tańce nowoczesne przygotowane wspólnie z p. Agnieszką Ścigalską.

 

1 września 2017r. - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO Z NIEZWYKŁYM GOŚCIEM -

MAŁOPOLSKĄ KURATOR OŚWIATY - PANIĄ BARBARĄ NOWAK.

Kronika Krakowska   https://krakow.tvp.pl/33825896/01092017-1830

Materiał także na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie https://kuratorium.krakow.pl/inauguracja-roku-przedszkolnego-w-tenczynku/

i Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach  http://www.gminakrzeszowice.pl/aktualnosci/index/Malopolska-Kurator-Oswiaty-w-Przedszkolu-w-Tenczynku/idn:867

          

            1 września odwiedziła Przedszkole Samorządowe w Tenczynku Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak - otwierając w ten sposób rok przedszkolny. Spotkanie było w bardzo miłej atmosferze. Pani Kurator spotkała się z dziećmi i pracownikami. Z zachwytem obejrzała nowe przedszkole. Jako bardzo otwarta i pogodna osoba nawiązała świetny kontakt z dziećmi, z którymi tańczyła, rysowała i czytała bajki. Przywiozła dzieciom także upominki- wspaniałe zabawki, które razem testowały. Obejrzała kronikę budowy przedszkola i wydarzeń, łącznie z jego otwarciem. Z wielką troską pytała o problemy i sprawy przedszkolne oraz wpływ reformy oświaty. Zachwyciła się Ogrodem Doświadczeń Przyrodniczych, powstałym w ramach jednego z projektów Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń" założonego przez rodziców i nauczycieli, działającego przy placówce, na którym wyrosły piękne dynie, pomidory i ogórki oraz wiele kwiatów i ziół. Wyjątkowe podejście do dzieci  i otwartość sprawiły, że maluchy chętnie rozmawiały z p. Kurator i zapraszały do zabawy.

                 W tym dniu p. Kurator spotkała się także z Burmistrzem Gminy Krzeszowice p. Wacławem Gregorczykiem, Naczelnikiem Wydziału edukacji i Spraw bywatelskich  p. Barbarą Adamczyk, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Krzeszowicach p. Michaliną Nowakowska-Malczyk i Komisją Edukacji na czele z jej przewodniczącym p. Robertem Chochołem, którzy przybyli na spotkanie także w ramach przeglądu przygotowania szkół  i placówek do nowego roku. Goście wspólnie obejrzeli przedszkole rozmawiając z dziećmi i pracownikami wymieniając wzajemne uwagi i spostrzeżenia, słuchając wniosków dyrektora.                       

            To niezwykłe spotkanie zakończyło się po trzech godzinach jeszcze odwiedzinami  w Bibliotece Publicznej w Tenczynku mieszczącej się w budynku przedszkola, która również wzbudziła zachwyt naszego Gościa. Pani Kurator Barbara Nowak zachwycona ofertą kulturalno-edukacyjną, także dla przedszkolaków obiecała wspierać dobre inicjatywy biblioteki, w takiej formie w jakiej funkcjonuje obecnie. Na zakończenie otrzymała od dzieci Anioła z sercem wykonanym specjalnie w pracowni Tenczyńskiej Czary -Mary Beaty Kuźnik oraz filcowe korale wykonane przez dzieci i wielki bukiet kwiatów. Zachwycona przedszkolem i panującą w nim atmosferą obiecała odwiedzić przedszkole podczas pikniku rodzinnego. To wyjątkowe spotkanie uwieczniła Telewizja TVP 3 Kraków, a materiał ukazał się w tym samym dniu w głównym wydaniu Kroniki Krakowskiej. To było wspaniała wizyta  i niezwykła promocja Przedszkola w Tenczynku, samego Tenczynka i Gminy Krzeszowice .

Zawoja 2017 - ZIELONE PRZEDSZKOLE - dzieciaki były wspaniałe. Gratulacje dla organizatorek Pani Iwonki i Bożenki.

   

Grupa 6 latków wspaniale spisała się na Zielonym Przedszkolu w  Zawoi. Przez 3 dni dzieci poznały wiele miejsc i zwyczaje góralskie. Odwiedziły i karmiły Zwierzęta leśne w Parku Czarnego Daniela w Zawoi, spotkały się z bacą w bacówce i oglądały produkcje sera, uczestniczyły w Zajęciach w Babiogórskim Parku Narodowym poznając zwierzęta oraz zioła i przyrodę górską, jeździły bryczkami pod Mosorny Groń, odwiedziły Skansen w Zubrzycy i brały udział w zajęciach pieczenia chleba, a także kapały się i pływały w basenie oraz spotkały z Niepełnosprawnymi Podczas wspaniałych zawodów i zabaw pt. Cyrkowe zabawy. Dzieci były bardzo samodzielne i bardzo grzeczne , no i miały niebywały apetyt. Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była. Pani Iwonka K., a wspierały ją p. Bozenka B., Teresa B. i Marzenka K. także gitarowo, no i mama Amelki p. Agatka . To był cudowny wyjazd.

                 

       

Inne fotki - skopiuj link i wklej w google-   https://drive.google.com/drive/folders/0BwLZLHrm8zoqd20wYkNSVzRSQjQ

 

6 czerwca 2017r. - "RAZEM PRZEMIERZAJMY ŚWIAT"- Projekt Stowarzyszenia "TĘCZA MARZEŃ"-  zabawy i spotkania

z podopiecznymi w FUNDACJI ŚW. BRATA ALBERTA W Radwanowicach.

Dziękujemy Małgosi za cudowną organizację tego wyjątkowego spotkania oraz szefowi Księdzu Tadeuszowi ,

a nade wszystko podopiecznym Fundacji za wspaniałe spotkanie. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

 

 

20 maj 2017r. - WIELKI SUKCES  U PRZEDSZKOLNEGO

Balonowe Marzenia

Piękne prezentacje artystyczne przedszkolaków z Tenczynka i Zalasu oraz BALONOWE MARZENIA z artystami Teatru Gry Wstępnej...

 

Zabawy na Zamkach Dmuchanych,  Goście i Przyjaciele Przedszkola oraz nasi Strażacy z OSP Tenczynek i ich Nowy Samochód... 

 

Zajęcia artystyczne z p. Anią, hit - drabina i zawody z PSP w Krakowie oraz malowanie twarzy przez panie z GOPS w Krzeszowicach...

 

Prace plastyczne i ekologiczne prowadzone przez nauczycielki przedszkola, przejażdżki bryczką ze Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach oraz  zawody sportowe z Akademią Piłkarską MAM TALENT, Kiermasz Prac podopiecznych Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach, Kiermasz Książek zaprezentowanych przez Bibliotekę Publiczna w Tenczynku oraz popcorn i wata cukrowa, pyszności i DJ z Restauracji Zamkowa z Tenczynka oraz doskonałe lody Firmy MELBA. A wszystko to przy wspaniałej pogodzie i śmiechu i radości bardzo licznej grupy dzieciaków i ich  rodziców z całej Gminy Krzeszowice. 

Wśród gości: Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk z Małżonką, Burmistrz poprzednich kadencji Wiesław Jagiełło, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Łukasz Smołka, Radny Powiatu Jerzy Wnęk z Małżonką, Sołtys Alicja Gaj, Komendant OSP Mieczysław Odrzywołek, Komendant Policji Jacek Rosół, Dyrektor i Wicedyrektor Zespołu Szkół w Tenczynku oraz radni i inni goście.

wkrótce fotki w GALERII>

Jako organizatorzy Pikniku - Przedszkole Samorządowe w Tenczynku  oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "TĘCZA MARZEŃ" serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim sponsorom i rodzicom przedszkolaków. Patrz PODZIĘKOWANIA

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

 

I

Wtorek 10 maja 2016r. - „RAZEM PRZEMIERZAJMY ŚWIAT” – SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA Z FUNDACJĄ IM. Brata Alberta Z RADWANOWIC.

 

                To było wspaniałe i niezwykle edukacyjne spotkanie zorganizowane  w ramach projektu  Stowarzyszenia  Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” pt. "RAZEM PRZEMIERZAJMY ŚWIAT" - Edukacja Włączająca osoby niepełnosprawne w środowisko przedszkolne i lokalne.                           

        Te wyjątkowe zajęcia zorganizowała i poprowadziła nauczycielka przedszkola Dorota Giszczyńska przy wsparciu opiekunów fundacji. Dzieci zdobywały wiedzę na temat ludzi chorych i niepełnosprawnych. Przedszkolaki uczyły się wspi i prowadzić osoby niewidome oraz z niepełnosprawnością  ruchową. Same mogły doświadczyć nowych emocji zakrywając swoje oczy, obwiązując swoje ciało folią unieruchamiając je, zakładając ciężkie buty utrudniające poruszanie się czy wielkie rękawice. Wspólnie  z podopiecznymi fundacji budowały budowle z klocków i pokonywały przeszkody.

Zajęcia zakończyły się Konkursem Plastycznym " Razem Przemierzajmy świat". Wszyscy otrzymali nagrody. Goście wręczyli dzieciom kolorowanki a sami otrzymali malowane ręcznie kubeczki na pamiątkę spotkania.

Te zajęcia rozpoczęły stałą współpracę przedszkola z fundacją mającą uwrażliwiać dzieci na drugiego człowieka.

 

Cały projekt dofinansowany jest przez Gminę Krzeszowice i wsparł przedszkole w pomoce edukacyjne do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, które chętnie placówka w swoje progi przyjmuje.

 

     

Kliknij prace konkursowe ze spotkania aby powiększyć.           Więcej fotek wkrótce w Galerii.

 

Kwiecień 2016 - FUNDACJA BGŻ BNP PARIBAS  DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA.

                      FUNDACJA BGŻ BNP PARIBAS  przekazała dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku niezwykły dar. W ramach Projektu Społecznego fundacja ofiarowała zestaw przyborów i urządzeń gimnastycznych do pracy ruchowo-rehabilitacyjnej. Wartość sprzętu wynosi ok. 3.000,- złotych.

Przekazany dar wesprze realizowany przez przedszkole projekt Edukacji Włączającej dzieci niepełnosprawne w ich naturalne środowisko wspomagając ich rozwój,

a także będzie służył wszystkim przedszkolakom w ramach codziennej gimnastyki  i eliminowania wad postawy.

Informacje o działaniach Fundacji można znaleźć na stronie http://fundacja.bgzbnpparibas.pl

 

15.X.2015r. - DZIENNIKARZE TELEWIZJI TVP KRAKÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU

  Ten dzień przedszkolaki zapamiętają na długo. Po raz pierwszy spotkały się  z prawdziwą kamerą telewizyjną dzięki wizycie dziennikarzy Telewizji TVP Kraków,  którzy odwiedzili przedszkole w związku z realizacją programu dotyczącego działań proeko-logicznych w Gminie. Przedszkole Samorządowe w Tenczynku przy wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” słynie z realizacji licznych projektów ekologicznych. W ramach nagrań do programu odbyły się zajęcia w grupie 5-latków, które w wyjątkowo twórczy sposób z nauczycielką Dorotą Giszczyńską współprowadziły panie Danusia Nowak i Izabela Wałek z Biblioteki Publicznej w Tenczynku. Tematem zajęć były „Urodziny Kubusia Puchatka” połączone  z ekologią i segregacją odpadów. Do tego celu wykorzystano kosze do segregacji przekazane dla przedszkola przez Wydział Ochrony Środowiska w Gminie Krzeszowice. Dzieci opowiadały o wykonanych z odpadów i śmieci zabawkach i przedmiotach. Grupa 4-5 latków p. Agnieszki Ścigalskiej zaprezentowała zajęcia plastyczne – Jabłuszka wykonane z plastikowych butelek, które bardzo się podobały. Dziennikarze oglądali placówkę i zachwycali się pracami wykonanymi z kartonów, plastikowych zakrętek i gazet. Niezwykłym doświadczeniem było wystąpienie dzieci przed kamerą i rozmowa przy mikrofonie.  Zarówno wywiad z dziećmi jak i pracownikami był doskonałą okazją do promocji  Gminy Krzeszowice i działań ekologicznych samego przedszkola. Materiał ukaże się w listopadzie   w specjalnym programie na antenie Telewizji TVP Kraków

   

To było wyjątkowe spotkanie dla dzieci z dziennikarzami i prawdziwą kamerą w ramach realizacji programu o Ekologii. W zajęciach ekologicznych wspaniale wspierały nas p. Danusia i p. Iza z Biblioteki Publicznej w Tenczynku.  Szczegóły patrz :

 

 

Akcja Letnia zorganizowana dla 60 dzieci przez nasze Stowarzyszenie "Tęcza Marzeń"pod nazwą -

SŁONECZNE WAKACJE Z "TĘCZĄ MARZEŃ" - lipiec 2014

   

W pierwszym tygodniu lipca Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” wraz z  przedszkolem zorganizowało Akcję Letnią pod nazwą Słoneczne Wakacje z „Tęczą Marzeń” . W akcji wzięło udział prawie 100 uczestników, w tym 70  dzieci w wieku 4 do 10 lat (przede wszystkim z rodzin zagrożonych społecznie) i ok. 30 opiekunów, nauczycieli i partnerów zadania. Projekt  w kwocie 6.000,- zł dofinansowany został przez Gminę Krzeszowice  z programu Profilaktyki Uzależnień „WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI  I MŁODZIEŻY W MIEJSCU ZAMIESZKANIA W RAMACH PROFILAKTYKI UNIWERSALNEJ I SELEKTYWNEJ”.

             Program akcji był bardzo bogaty. Dzieci uczestniczyły w 2 wycieczkach:  do Kopalni Wapienia Czatkowice - gdzie przewodniczka pięknie opowiadała dzieciom o historii Kopalni i jej zasobach i  Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach – gdzie odbyły się także zajęcia   z pieczenia chleba i jazdy konnej. W trakcie akcji dzieci  malowały farbami, tworzyły wspaniałe budowle  w ramach smieciosztuki, bawiły się w gry logopedyczne i uczyły pięknie mówić, brały udział w  zawodach sportowych , śpiewały i pląsały z harcerzami. W ramach profilaktyki uczyły się także właściwych postaw bowiem prowadzone były zajęcia profilaktyczne przy ogromnym wsparciu służb mundurowych i środowiska lokalnego.

              Prowadzone zajęcia i zabawy miały charakter edukacyjno-wychowawczy, w tym: przyrodniczo-ekologiczny, o bezpieczeństwie, profilaktyczne, z pierwszej pomocy i biblioteczne. Zajęcia artystyczne: plastyczne, ekologiczne i sportowe prowadziły  nauczycielki przedszkola. Wszyscy pracowali charytatywnie. W trakcie realizacji zadania dzieci otrzymywały zdrowe posiłki wraz z owocami i wodą mineralną do picia. Powstały piękne prace plastyczne, z których wykonano album, a nawet dzięki opiekunce p. Kasi wspaniały krokodyl z piasku i samochód. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały piękne nagrody, w postaci piłek, przyborów plastycznych i słodyczy oraz odbył  się pokaz mody gazetowej.

 Stowarzyszenie „Tęcza Marzeń”, jak sama nazwa wskazuje  zamierza nadal  z wielką pasją realizować ciekawe projekty spełniając marzenia dziecięce, bo pomysłów  im nie brakuje.                                                     

               11-20 CZERWCA 2012R. - "ZIELONE PRZEDSZKOLE"  WŁADYSŁAWOWO 2012

 

To był już kolejny wyjazd dzieci z mamami na Zielone Przedszkole. Wyruszyliśmy pociągiem z kuszetkami z Krakowa do Gdyni uśmiechnięci i ciekawi wspaniałych wrażeń. Zamieszkaliśmy w pensjonacie Karol we Władysławowie. Przy pięknej pogodzie zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc wspólnie z dziećmi poznając z bliska region nadmorski. dzieci spisały się na medal a mamy świetnie się zgrały i wspólnie wspieraliśmy nasze działania. Ten  wyjazd perfekcyjnie zorganizowały 2 nauczycielki Joanna Urbanik i Dorota Giszczyńska. dzieci po śniadaniu do obiadu miały zorganizowane wycieczki i zajęcia w terenie pod opieką nauczycielek a mamy miały w tym czasie czas wolny, do wspólnej integracji. Byliśmy w Fokarium na Helu,, zwiedziliśmy wystawę Motyli i wieże widokową, spotkaliśmy się na kutrze rybackim z rybakiem, płynęliśmy Statkiem Pirackim, odwiedziliśmy Ocean Park, i pluskaliśmy się w morzu oraz budowali zamki z piasku...  Poniżej niektóre miejsca, które odwiedziliśmy.

    

                 W pociągu do Gdyni.                                   Powitanie z morzem we Władysławowie.                                Budujemy zamek .

           

       W Fokarium na Helu.                         Przy Kutrze rybackim.                            Złapaliśmy złotą rybkę.                       Na karuzeli.

   

                    W porcie rybackim .                                                      Spotkanie z rybakiem we Władysławowie.               W muzeum.

     

  W muzeum motyli i owadów.                                 Wycieczka do Ocean Parku.                                   Wieczorek z zabawami dla dzieci i mam.

                

               Spacer z pochodniami nad morze.        Ekipa przedszkolna: od lewej: Joanna Urbanik - kierownik,          Przejażdżka statkiem pirackim. 

                                                            Marzena Kubin - dyr., Dorota Giszczyńska - naucz., Teresa Bełza - pomoc.                

 

26 maj 2012 - RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY "Bądź EKO - Podaruj z nami drzewko"

 W sobotę 26 maja wszystkie chętne dzieciaki z przedszkola i z całej gminy bawiły się na Pikniku Ekologicznym. Organizatorem Pikniku było Przedszkole oraz Rada Rodziców. Autorka programu p. Katarzyna Blicharska-Cholewa otrzymała od pracowników przedszkola upominek drzewko-akację do wsadzenia w ogródku wraz z e swoim imieniem oraz pamiątkowy dyplom-podziękowanie. Swą obecnością zaszczycili nas m.in. Burmistrz Cz. Bartl, Prezes Banku Spółdzielczego A. Łoś, Radni Tenczynka W. Jagiełło, A. Jamiński i S. Maciejowska oraz Radni Zalasu H. Woszczyna i L.Słota p. Sołtys A. Gaj, Przedstawiciel Fundacji pomocy dzieciom R. Ryś oraz projektant przedszkola M.Szafran. W ramach pikniku dzieci przygotowane pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowały piękne tańce: Był taniec kwiatów, Taniec żabek, Czary duchów, taniec Kwiatów i motyli oraz taniec irlandzki i Opowieść o kwiatach w ogrodzie. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach: z lepienia z gliny, układanek z nakrętek, budowały zamki z kartonów, malowały kamienie oraz prezentowały modę gazetową. Obok tego były zabawy na zjeżdżalniach i zamku dmuchanym z Kulkeczkowa w Nawojowej Górze, jazda konna ze Stadniny Koni w Nielepicach, malowanie twarzy przez Indian z Wioski Arapacho w Zalasiu, prezenty od gości w tym słodycze od p. Sołtys , Rodziców i innych sponsorów, pokaz pierwszej pomocy przez strażaków OSP Tenczynek wraz z wozem strażackim, nagrody i upominki od firmy oriflame, woda do picia od EDEN-u , a wszystko to przy muzyce zaprzyjaźnionego zespołu Krakusy Music Band z Krakowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie całego programu w tym: Firmie BIOVITA z Tenczynka, Firmie QUERCUS z Tenczynka, rodzicom i innym szczegóły na plakacie obok.

    

        Taniec dzieci  z Zalasu " Kwiaty i motyle"                Nasza Jadzia na koniu.               Malowanie kamieni  w ogrodzie.

   

        Taniec Duchów - 5-6 latki .                          Taniec inrandzki - 6-latki                     Taniec kwiatów - 5-6 latki

       

          EKO Sztuka - zabawy z kartonami.                           Zespół Krakusy Music Band                   Zabawy z nakrętkami.

          Indianie z Wioski Arapacho-Zalas              Gazetowy Pokaz mody.                 Zamki dmuchane.

          wraz z nauczycielkami

 

10 maj 2012 - Akcja Rodziców "Podaruj drzewko"- wspólne z dziećmi sadzenie w ogrodzie.

 Zakończyła się Akcja Rodziców "Podaruj drzewko" -  prawie 50 rodziców zgłosiło się do zakupu małego drzewka lub krzewu od dziecka do ogrodu przedszkola. Wspólne sadzenie drzewek odbyło się w czwartek 10 maja w ogrodzie przy przedszkolu w Tenczynku. Rodzice wspólnie z dziećmi chwycili za łopaty i każdy zasadził swoje drzewko lub krzew w wyznaczonym przez Pana Wojtka Płaczka z Firmy Projektującej ogrody miejscu.  Dzięki ogromnej przychylności Firmy Biovita i Państwu M.J. Doneccy otrzymaliśmy dużo dobrej ziemi do iglaków i roślin ozdobnych. Każde dziecko nazwało wsadzoną roślinkę swoim imieniem, które zawieszone przy krzaczku. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, a szczególnie Firmom Quercus – ogrody – Wojciech Płaczek oraz BIOVITA  p. M.J. Doneccy z Tenczynka.  Nasz ogród naprawdę wygląda pięknie a z roku na rok będzie jeszcze ładniejszy. Wśród drzewek i krzewów jest świerk, są tuje, piękne róże, hortensje, lilaki-bzy, jaśmin i wiele innych. Pomysłodawczynią akcji była Pani Żbik z grupy V , a Koordynatorem i głównodowodzącym nauczycielka Iwona Krzanik. Pani Iwona również zajęła się zakupem wybranych przez rodziców roślin w Szkółce w Szczyglicach.

   

 

  Zaczęliśmy projekt ekologiczny pod hasłem - BĄDŹ EKO - ZADEDYKUJ NAM DRZEWKO-    

 Zaczęliśmy Akcję Ekologiczną pod hasłem BĄDŹ EKO  ZADEDYKUJ NAM  DRZEWKO. Projekt z ramienia naszego Stowarzyszenia napisała jedna z naszych mam Pani Kasia Blicharska-Cholewa i to dzięki niej uzyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach w kwocie 2 tys. złotych. Akcję w dużej mierze dosponsorowują rodzice. W ramach akcji  we wtorek dzięki ogromnemu wsparciu Firmy QUERCUS - OGRODY I Firmy BIOVITA wspólnie z dziećmi posadziliśmy wspaniałe drzewka i krzewy w ogrodzie przedszkolnym. Efekt jest znakomity.

W ramach projektu: zbieramy makulaturę, zakrętki, baterie, będą prowadzone warsztaty ekologiczne  z leśnikiem przy wsparciu Fundacji Aeris Futuro, Piknik ekologiczny z ogłoszeniem wyników konkursów ekologicznych, świetna zabawa – śmiecio-sztuka, występy artystyczne dzieci przedszkolnych. 

Wsparcie i reklamę podjętych przez nas działań zadeklarowały firmy” (PATRONAT HONOROWY FUNDACJA Aeris Futuro),  Quercus – ogrody – Wojciech Płaczek – profesjonalny projekt ogrodu i sadzenie , Biovita spółka Jawna , Wtórpol – odbiór i wywóz zebranej makulatury,  Moss – opakowania kartonowe,  Aftermedia- projekt i druk plakatów ,  ARP – inteligentne budynki Krzysztof Cholewa,       F.H Monika – Monika Góralczyk,   Kancelaria Adwokacka SajnaTłumacz Przysięgły j. angielskiego Barbara Czerwińska – Kołodziejczyk,    Sylwia Mossakowska,   Czary Mary Pracownia ceramiczna Beata Kuźnik,   Serwis Sieci W. Labocha,   Willa Sorento  ....          Quercus – ogrody – Wojciech Płaczek -  profesjonalny projekt ogrodu i sadzenie

 BARDZO WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY - NASZ OGRÓDEK PIĘKNIEJE Z DNIA NA DZIEŃ!!!

 

1-10 CZERWCA 2011r. "ZIELONE PRZEDSZKOLE" MRZEŻYNO NAD BAŁTYKIEM. 

 

w Ośrodku "PIRAMIDA"  www.owrpiramida.pl

                        

W piątek 10 czerwca grupa 29 przedszkolaków ze swoimi opiekunami wróciła z 10 dniowego wyjazdu do Mrzeżyna nad morzem. Wyjazd zorganizowało Przedszkole w Tenczynku w Domu Wczasowym „PIRAMIDA”, gdzie już drugi raz przyjęli nas wspaniale gospodarze obiektu Państwo Rakowie.        No i urocza Pani Zosia w recepcji wraz z Panią Basią szefową wyśmienitej kuchni.

 

Dzieci były tam z mamami albo babciami, które po organizowanych przez 5 godzin zajęciach, wycieczkach i zabawach sprawowały nad nimi opiekę.

Pogoda sprzyjała zabawom na plaży i wycieczkom.

Przedszkolaki przeżyły prawdziwą Przygodę Piracką, płynęły statkiem po morzu w Kołobrzegu, odwiedziły Dziki Zachód w Wiosce Indiańskiej , spotkały się z rybakiem zapoznając się z jego pracą, odwiedziły port.

Prawdziwą atrakcją były zabawy w morzu i przekopywanie łopatkami piasku na plaży. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła właśnie ta "WIELKA PIASKOWNICA" - oj. przydałaby się taka w przedszkolu. Odbyły się także ogniska  z pieczoną kiełbaską i śpiewem przy gitarze, dyskoteka i wieczorki integracyjne. Zapoznały się z regionem nadmorskim, poznając jego tradycje Zarówno dzieci, jak i mamy zżyły się z nauczycielkami i zintegrowały wzajemnie. Nasze dzieci robiły furorę swoją otwartością i urokiem, a do tego były bardzo grzeczne. To był wyjątkowo cenny czas dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla dzieciaków. Chętnie zabierzemy nasze przedszkolaki, bo do Ośrodka PIRAMIDA w Mrzeżynie warto przyjechać.

„Za rok znowu pojedziemy” – tak na wieczorku pożegnalnym  stwierdziły mamy.

 

                                         Zabawy z piratem                 Spotkanie z rybakiem               Jazda konna na Dzikim Zachodzie

                            

  W Wiosce Indiańskiej              Kąpiel w morzu - co za radość!            Ognisko integracyjne z kiełbaską.

 

 

 

DAR dla przedszkola - piątek 30 KWIETNIA 2010r.www.marekgurgul.pl

  W piątek 30 kwietnia Fundacja AERIS FUTURO zorganizowała bezpłatną akcję sadzenia prawie 50  drzew i krzewów  w ogrodzie przy nowym Przedszkolu w Tenczynku. Przedstawiciele Fundacji w osobach Joanna Mieszkowicz –Prezes oraz Joanna Janek i Janusz Hytroś  znaleźli sponsorów, którzy pokryli koszt sadzonek, a wyniósł on ponad 3.000,- złotych.     Wśród darczyńców obok samej Fundacji znaleźli się : Firma ENTERSO, Firma  INDECO POMORZE,  Joanna Mieszkowicz  i Jakub Trojanek , Sponsorzy indywidualni akcji ZADEDYKUJ DRZEWKO .Także nasi rodzimi sponsorzy: Państwo Krystyna i Józef Żbikowie, którzy zafundowali kilkanaście krzewów oraz Helena i Antoni Jamińscy sponsorzy ogromnego ponad 3 metrowego dęba . Firma BIOVITA z Tenczynka ofiarowała nam niezbędną do sadzenia różnorodną ziemię wraz z korą do podsypania sadzonek. Rośliny zostały zakupione w Szkółce Drzew i Krzewów "markus" Marek Gurgul i zasadzone zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem przez mamę naszego przedszkolaka Magdalenę Ryszowską. Rodzice licznie zjawili się pod placówką z narzędziami ogrodniczymi gotowi do pracy. Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała pracy, a doping i radość dzieci z okien przedszkola i pomoc pracowników sprawił, że już po 4 godzinach wszystkie drzewa        i krzewy zostały posadzone. Atmosfera była znakomita placówka zadbała o poczęstunek i napoje W ogródku obok dęba znalazła się wspaniała ponad 3 metrowa jarzębina, jabłoń, różowa spora magnolia, drzewa kwitnące  i mnóstwo różnorodnych krzewów kwitnących oraz iglaków. Teraz ogródek wygląda pięknie. Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY.

        

www.aeris.eko.org.pl      Patrz:  PODZIĘKOWANIA

 

 

 

6 CZERWCA 2009r. - FESTYN Z OKAZJI JUBILEUSZU 120 LECIA PRZEDSZKOLA I POWITANIA NOWEGO PRZEDSZKOLA.

  To był bardzo ważny dzień dla całej społeczności Tenczyńskiej. Dzieci od samego rana były podekscytowane.Odwiedzili nas wspaniali goście w tym : Małopolski Kurator Oświaty - Pan Artur Dzigański     wraz z Panią Wizytator P. Małgorzata Grześkiewicz, P. Poseł na sejm A. Adamczyk, Pan Starosta J. Krzyworzeka i Wicestarosta A. Furmanik, Burmistrz P. Czesław Bartl i Burmistrz poprzednich kadencji P. W. Jagiełło, przybyli licznie Radni wraz z P. Przewodniczącą Rady M. Sobczyk, Ks. K. Strzelczyk, Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, dyrektorzy szkół i placówek naszej gminy, poprzedni dyrektorzy p-la, ks. proboszcz S. Salawa wraz z ks. Wikariuszem i wielu, wielu znakomitych gości oraz cała społeczność     P. Artur Dzigański- Małopolski Kurator Oświaty

Tenczynka i nie tylko. Impreza udała się znakomicie, nawet pogoda wytrzymała. Dzieci pięknie występowały otrzymując gromkie brawa, prowadzący p. dyrektor M. Kubin i Sołtys R. Ryś przypomnieli historię przedszkola oraz historię działań na rzecz budowy. Najbardziej zasłużonym wręczono statuetki i podziękowania. Potem były zabawy, konkursy i tańce,  a największa radością dzieci była jazda konna i przejażdżka bryczką - Stadnina z Nielepic oraz Zamek Dmuchany i wszystko to przy przetworach wędliniarskich i pysznościach z formy P. Antoniego Jamińskiego . Było też moc słodyczy dla dzieciaków  od sponsorów. Festyn udał się znakomicie. Na rehabilitację Michałka zebraliśmy ponad 600,- złotych a na doposażenie ogrodu w sprzęt - 4.045,- złotych. Wspaniały wynik. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom a było ich bardzo wielu.

  

 

 

 

 Przedszkole Samorządowe w Tenczynku  32-067 Tenczynek, ul. Wł. Reymonta 3; tel./fax.: 12 282 17 17           przedszkoletenczynek@op.pl