GŁÓWNAOFERTAMY TERAZHISTORIAKADRADOKUMENTYODDZIAŁY ZALAS                  

 NOWOŚCIPRZYJACIELE z NEPALUPODZIĘKOWANIABUDOWA  PRZEDSZKOLAGALERIAKONTAKTLINKI

 

 

Styczeń 2018r. - Dla naszych Babć i Dziadków - uroczystości w Przedszkolu.

   

 To były wyjątkowe wydarzenia i Niezwykli Goście. Dzieci bardzo się postarały i obok pięknych występów, wspólnego kolędowania przygotowały także wspaniałe prezenty. Uściskom nie było końca. Inne fotki na Facebooku.

STYCZEŃ 2018 - WSPÓLNE KOLĘDOWANIE Z MIESZKAŃCAMI TENCZYNKA

Dzieciaki z grupy V i VI swoimi występami uświetniły Kolędowanie w OSP Tenczynek razem z mieszkańcami. Przedszkolaki zachwyciły swoim występem zarówno Gości z p. Ministrem Andrzejem Adamczykiem, Starostą Wojciechem Pałką i Burmistrzem Gminy Wacławem Gregorczykiem oraz licznie zgromadzonych mieszkańców. Brawo dzieciaki i brawo nauczycielki.

 

DOSTALIŚMY ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE OD NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z ANGLII - Z POLSKIEJ SZKOŁY W CHELTENHAM.

 

 

Grupa VI 4-5 latki  z kolorową kartką świąteczną od swoich przyjaciół i naszym przedszkolnym bałwankiem.     kliknij miniaturę.

 

7 GRUDNIA 2017R. - ZWYCIĘSTWO PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA W GMINNYCH ZAWODACH SPORTOWYCH O PUCHAR ŚW. MIKOŁAJA

   

Grupa 6 latków przygotowana pod kierunkiem nauczycielki p. Joasi Rybarskiej  wygrała  Gminne Zawody Sportowe dla przedszkolaków ,

które zorganizowało Centrum Kultury i Sportu na hali Sportowej w Krzeszowicach. Nasza 10 osobowa drużyna, wsparta przez kibicujących kolegów  walczyła bardzo dzielnie i spisała się znakomicie. Dzieciaki  z radością i dumą odebrały puchar i nagrody z rąk samego Świętego Mikołaja. To już trzeci rok z rzędu dzieci z naszego przedszkola przywożą Puchar Mikołaja. Brawo.

Nasze Przedszkolaki z Zalasu

zajęły 4 miejsce. Gratulujemy.

 

5 grudnia 2017r. - MIKOŁAJ Z DIABEŁKIEM ODWIEDZILI NASZE GRZECZNE PRZEDSZKOLAKI

W TENCZYNKU I ZALASIU.

To było wyjatkowe spotkanie. Psotny diabełek chciał zabrac dzieciom prezenty ale Mikołaj na to nie pozwolił. Dzieci też uczyły diabełka grzeczności. Mikołaj wręczył prezenty a dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki To było wyjątkowe spotkanie.

 

 

Listopad 2017. - Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach

z Programem segregacji odpadów - w naszym przedszkolu.

Panie Kasia i Dorota w ramach realizacji programu uświadamiania mieszkańców gminy w zakresie konieczności segregacji odpadów przekazały naszym przedszkolakom książeczki edukacyjne z Żabką Dorotką oraz wspaniałe gry związane  z tematyką Ochrony Środowiska. Dziękujemy.

    

 

Listopad 2017 - ZAJĘCIA W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W TENCZYNKU z przedszkolakami i uczniami

ze szkoły  - "Poznajemy zawody" - Nauczycielka przedszkola.

   

Bohaterem drugiego spotkania w ramach cyklu "Poznajemy zawody" była nauczycielka wychowania przedszkolnego z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku - Dorota Giszczyńska. Pani Dorotka wraz z podopiecznymi "Leśne Duszki" zaprosiła uczniów klas drugich do wspólnej nauki i zabawy. Nauczycielka wychowania przedszkolnego jest wzorem do naśladowania, stymuluje przeżycia dzieci, organizuje warunki ciekawej zabawy, dostarcza wiadomości o otaczającym świecie i... na zawsze zostaje naszą pierwszą ukochaną panią.    

 Tekst i foto z Facebooka Biblioteki.  Dziękujemy Paniom Danusi i Izie za wspaniałe spotkanie.

 

Pażdziernik 2017 "MY NIE GRYZIEMY" - OGÓLNOPOLSKA AKCJA EDUKACYJNA Z FUNDACJA EWY NAWOROL.

 

 

Przedszkolaki z Tenczynka i z Zalasu wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "MY NIE GRYZIEMY"

której celem jest przede wszystkim SZKOLENIE DZIECI I MŁODZIEŻY  W ZAKRESIE PROFILAKTYKI      

POGRYZIEŃ I ATAKÓW PRZEZ PSA, szeroko pojęta edukacja dotycząca bezpiecznego obcowania i komunikacji ze zwierzętami.

Akcję prowadzi w  całej Polsce FUNDACJA EWY NAWOROL. Dziękujemy cudownej Pani Kasi za profesjonalne i ciekawe przeprowadzenie zajęć dla naszych dzieci.

 

 

WRZESIEŃ 2017R. -  REALIZUJEMY PROJEKTY STOWARZYSZENIA "TĘCZA  MARZEŃ".

 

Wyjątkowe spotkania i zajęcia w przedszkolu z Leśniczym p. Markiem Packiem, Strażą Miejską z Krzeszowic oraz p. Anią Łukasik nauczycielem historii  - to wszystko w ramach realizowanych projektów naszego  Stowarzyszenia   " Mały przedszkolak zrobi wszystko by dbać o swoje środowisko" oraz "Mały Polak kocha Polskę od przedszkola".

Rozmowy , prezentacje, filmoteka i zajęcia plastyczne.

 

    

 

15 WRZEŚNIA 2017R. -   PRÓBNA EWAKUACJA W PRZEDSZKOLU  ZE STRAŻAKAMI OSP TENCZYNEK.

 

Ewakuację zorganizowano zgodnie z procedurami i obowiązującymi prezepisami przeciwpożarowymi dotyczącymi dużych placówek. Nasi strażacy zaprezentowali dzieciom swoją sprawnosć bojową, a  dzielne przedszkolaki wspaniale umiały się zachować i wzorowo opuściły budynek ze swoimi  paniami. Zainicjowano poszukiwanie zgubionych dzieci, gaszenie pożaru oraz dzieci mogły obejrzeć 2 samochody strażackie - w tym niedawno poawięcony nowoczesne auto ratowniczo-gaśnicze. Na ręce Naczelnika Jacka Kłeczka oraz Komendanta Gminnego Mieczysława Odrzywołka dziękujemy naszym strażakom za ogromny profesjonalizm i wspaniałe podejście do dzieci.

 

Dzieci przygotowały wspaniały album z rysunkami pt' Dla naszych dzielnych strażakow" i wręczyły na zakończenie spotkania.

 

 

 

 

SOBOTA 9 WRZEŚNIA 2017R. - Poświęcenie nowego samochodu strażackiego

przez naszych strażaków z OSP Tenczynek .

 

Grupa przedszkolaków, juz absolwentów przygotowała dla naszych strażaków model auta - wierną kopię ich nowego samochodu strażackiego i wręczyła podczas uroczystości poświęcenia w sobotę 9 września przy remizie OSP w Tenczynku.  Dzieci także zatańczyły na Dniach Tenczynka tańce nowoczesne przygotowane wspólnie z p. Agnieszką Ścigalską.

 

1 września 2017r. - UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO Z NIEZWYKŁYM GOŚCIEM -

MAŁOPOLSKĄ KURATOR OŚWIATY - PANIĄ BARBARĄ NOWAK.

Kronika Krakowska   https://krakow.tvp.pl/33825896/01092017-1830

Materiał także na stronie Kuratorium Oświaty w Krakowie https://kuratorium.krakow.pl/inauguracja-roku-przedszkolnego-w-tenczynku/

i Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach  http://www.gminakrzeszowice.pl/aktualnosci/index/Malopolska-Kurator-Oswiaty-w-Przedszkolu-w-Tenczynku/idn:867

          

            1 września odwiedziła Przedszkole Samorządowe w Tenczynku Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak - otwierając w ten sposób rok przedszkolny. Spotkanie było w bardzo miłej atmosferze. Pani Kurator spotkała się z dziećmi i pracownikami. Z zachwytem obejrzała nowe przedszkole. Jako bardzo otwarta i pogodna osoba nawiązała świetny kontakt z dziećmi, z którymi tańczyła, rysowała i czytała bajki. Przywiozła dzieciom także upominki- wspaniałe zabawki, które razem testowały. Obejrzała kronikę budowy przedszkola i wydarzeń, łącznie z jego otwarciem. Z wielką troską pytała o problemy i sprawy przedszkolne oraz wpływ reformy oświaty. Zachwyciła się Ogrodem Doświadczeń Przyrodniczych, powstałym w ramach jednego z projektów Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń" założonego przez rodziców i nauczycieli, działającego przy placówce, na którym wyrosły piękne dynie, pomidory i ogórki oraz wiele kwiatów i ziół. Wyjątkowe podejście do dzieci  i otwartość sprawiły, że maluchy chętnie rozmawiały z p. Kurator i zapraszały do zabawy.

                 W tym dniu p. Kurator spotkała się także z Burmistrzem Gminy Krzeszowice p. Wacławem Gregorczykiem, Naczelnikiem Wydziału edukacji i Spraw bywatelskich  p. Barbarą Adamczyk, wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Krzeszowicach p. Michaliną Nowakowska-Malczyk i Komisją Edukacji na czele z jej przewodniczącym p. Robertem Chochołem, którzy przybyli na spotkanie także w ramach przeglądu przygotowania szkół  i placówek do nowego roku. Goście wspólnie obejrzeli przedszkole rozmawiając z dziećmi i pracownikami wymieniając wzajemne uwagi i spostrzeżenia, słuchając wniosków dyrektora.                       

            To niezwykłe spotkanie zakończyło się po trzech godzinach jeszcze odwiedzinami  w Bibliotece Publicznej w Tenczynku mieszczącej się w budynku przedszkola, która również wzbudziła zachwyt naszego Gościa. Pani Kurator Barbara Nowak zachwycona ofertą kulturalno-edukacyjną, także dla przedszkolaków obiecała wspierać dobre inicjatywy biblioteki, w takiej formie w jakiej funkcjonuje obecnie. Na zakończenie otrzymała od dzieci Anioła z sercem wykonanym specjalnie w pracowni Tenczyńskiej Czary -Mary Beaty Kuźnik oraz filcowe korale wykonane przez dzieci i wielki bukiet kwiatów. Zachwycona przedszkolem i panującą w nim atmosferą obiecała odwiedzić przedszkole podczas pikniku rodzinnego. To wyjątkowe spotkanie uwieczniła Telewizja TVP 3 Kraków, a materiał ukazał się w tym samym dniu w głównym wydaniu Kroniki Krakowskiej. To było wspaniała wizyta  i niezwykła promocja Przedszkola w Tenczynku, samego Tenczynka i Gminy Krzeszowice .

 

Czerwiec 2017 - uroczyście zakończyliśmy rok przedszkolny.

Inne fotki znajdź nas na Facebooku

Zawoja 2017 - ZIELONE PRZEDSZKOLE - dzieciaki były wspaniałe. Gratulacje dla organizatorek Pani Iwonki i Bożenki.

   

Grupa 6 latków wspaniale spisała się na Zielonym Przedszkolu w  Zawoi. Przez 3 dni dzieci poznały wiele miejsc i zwyczaje góralskie. Odwiedziły i karmiły Zwierzęta leśne w Parku Czarnego Daniela w Zawoi, spotkały się z bacą w bacówce i oglądały produkcje sera, uczestniczyły w Zajęciach w Babiogórskim Parku Narodowym poznając zwierzęta oraz zioła i przyrodę górską, jeździły bryczkami pod Mosorny Groń, odwiedziły Skansen w Zubrzycy i brały udział w zajęciach pieczenia chleba, a także kapały się i pływały w basenie oraz spotkały z Niepełnosprawnymi Podczas wspaniałych zawodów i zabaw pt. Cyrkowe zabawy. Dzieci były bardzo samodzielne i bardzo grzeczne , no i miały niebywały apetyt. Organizatorem i kierownikiem wyjazdu była. Pani Iwonka K., a wspierały ją p. Bozenka B., Teresa B. i Marzenka K. także gitarowo, no i mama Amelki p. Agatka . To był cudowny wyjazd.

                 

       

Inne fotki - skopiuj link i wklej w google-   https://drive.google.com/drive/folders/0BwLZLHrm8zoqd20wYkNSVzRSQjQ

 

6 CZERWCA 2017R. - SUKCES SPORTOWY PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA -

ZWYCIĘSTWO I PUCHAR W OLIMPIADZIE SPORTOWEJ PRZEDSZKOLAKÓW GMINY KRZESZOWICE.

      

Sportowcy Jaś i Bartuś z p. Bożenką.  Drużyna zwycięzców to: Iga M., Milenka K., Kingusia B. oraz Bartuś K., Jaś Ś., i Oluś P. Zwycięzcy z pucharem w otoczeniu reszty dopingującej ich grupy Krasnoludków.   

                                                      

  

  Tabela wyników

- kliknij miniaturkę.

 

 

Gratulujemy dzieciakom

i nauczycielkom p. Iwonce Krzanik

i p. Bożence Bednarczyk.

 

6 czerwca 2017r. - "RAZEM PRZEMIERZAJMY ŚWIAT"- Projekt Stowarzyszenia "TĘCZA MARZEŃ"-  zabawy i spotkania

z podopiecznymi w FUNDACJI ŚW. BRATA ALBERTA W Radwanowicach.

Dziękujemy Małgosi za cudowną organizację tego wyjątkowego spotkania oraz szefowi Księdzu Tadeuszowi ,

a nade wszystko podopiecznym Fundacji za wspaniałe spotkanie. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

 

 

20 maj 2017r. - WIELKI SUKCES  U PRZEDSZKOLNEGO

Balonowe Marzenia

Piękne prezentacje artystyczne przedszkolaków z Tenczynka i Zalasu oraz BALONOWE MARZENIA z artystami Teatru Gry Wstępnej...

 

Zabawy na Zamkach Dmuchanych,  Goście i Przyjaciele Przedszkola oraz nasi Strażacy z OSP Tenczynek i ich Nowy Samochód... 

 

Zajęcia artystyczne z p. Anią, hit - drabina i zawody z PSP w Krakowie oraz malowanie twarzy przez panie z GOPS w Krzeszowicach...

 

Prace plastyczne i ekologiczne prowadzone przez nauczycielki przedszkola, przejażdżki bryczką ze Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach oraz  zawody sportowe z Akademią Piłkarską MAM TALENT, Kiermasz Prac podopiecznych Fundacji Brata Alberta w Radwanowicach, Kiermasz Książek zaprezentowanych przez Bibliotekę Publiczna w Tenczynku oraz popcorn i wata cukrowa, pyszności i DJ z Restauracji Zamkowa z Tenczynka oraz doskonałe lody Firmy MELBA. A wszystko to przy wspaniałej pogodzie i śmiechu i radości bardzo licznej grupy dzieciaków i ich  rodziców z całej Gminy Krzeszowice. 

Wśród gości: Burmistrz Gminy Krzeszowice Wacław Gregorczyk z Małżonką, Burmistrz poprzednich kadencji Wiesław Jagiełło, Radny Sejmiku Woj. Małopolskiego Łukasz Smołka, Radny Powiatu Jerzy Wnęk z Małżonką, Sołtys Alicja Gaj, Komendant OSP Mieczysław Odrzywołek, Komendant Policji Jacek Rosół, Dyrektor i Wicedyrektor Zespołu Szkół w Tenczynku oraz radni i inni goście.

wkrótce fotki w GALERII>

Jako organizatorzy Pikniku - Przedszkole Samorządowe w Tenczynku  oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "TĘCZA MARZEŃ" serdecznie dziękujemy za wsparcie wszystkim sponsorom i rodzicom przedszkolaków. Patrz PODZIĘKOWANIA

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice.

 

19 maj 2017r. - Laureaci Gminnego Przeglądu Tanecznego Przedszkolaków w Woli Filipowskiej

Kolejne sukcesy naszych przedszkolaków w Przeglądzie tanecznym.

         LAUREACI przedszkolaki z Tenczynka i Zalasu.   II miejsce w kat. Tańców nowoczesnych - Grupa 6 latków op. Agnieszka Ścigalska

  

III miejsce w kat. Tańców Ludowych - Grupa 6 latków op. Iwona Krzanik          oraz  Wyróżnienie w kat. Tańców Ludowych- Grupa 6 latków z Przedszkola w Zalasiu op. Jolanta Waśnik     Gratulacje.

     

16 maj 2017r. -WIELKIE PRZYGOTOWANIA DO PIKNIKU RODZINNEGO - zajęcia z balonikami.

Zajęcia przez PIKNIKIEM - ćwiczenia z balonikowymi pieskami w grupach z p. Jurandą - już potrafimy i na Pikniku pieska zrobimy. Dzieci pod czujnym okiem p. Jurandy miały zajęcia z balonikami ćwicząc wykonanie zwierzątek aby sprawnie poradzić sobie na PIKNIKU RODZINNYM pt. BALONOWE MARZENIA. Dzieci ze wszystkich grup znakomicie dawały sobie radę choc przy wsparciu nauczycielek i pań woźnych. Piękne pieski w rekach dzieci to dla nich wielak radość i satysfakcja.

 

Maj 2017 - 5 latki na 2 dniowym ZIELONYM PRZEDSZKOLU W PORONINIE

 

Grupa 5 latków p. Joasi R. poznawała góry i życie górali na 2 dniowym Zielonym Przedszkolu w  Poroninie oraz w Zakopanem. Dzieci  znakomicie się spisały i były bardzo dzielne, a bogaty program nie pozwalał zbyt tęsknić za rodzicami. Wszystkie ZUCHY na zakończenie otrzymały wspaniałe medale za dzielność, dziewczynki spódniczki góralskie a chłopcy kapelusze.

Niezwykłe majowe spotkania i zajęcia edukacyjne dzięki naszym TATUSIOM

Spotkanie 3-4 latków z żołnierzami Wojska Polskiego oraz wycieczka 6 latków z tatą p. Jarkiem do Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Nasi Rodzice bardzo chętnie włączają się w zajęcia a dzieci dzięki temu mogą poznać inne zawody.

PROJEKT PATRIOTYCZNY I EKOLOGICZNY W PRZEDSZKOLU .

sobota 6 maj 2017 -WSPÓLNE SPRZĄTANIE OGRODU PRZEDSZKOLNEGO I GÓRKI SIERADZKIEJ W TENCZYNKU - dziękujemy. 

Akcja odbyła się w ramach projektu Stowarzyszenia Tęcza Marzeń -  "Mały przedszkolak zrobi wszystko by dbać o swoje środowisko".  Pomimo kapryśnej aury humory wszystkim dopisywały. Zebraliśmy sporo worków śmieci z okolicy w pobliżu przedszkola oraz wspólnie wypielęgnowaliśmy rośliny w ogrodzie. Akcja, która była

II częścią Akcji Sprzątania Tenczynka.

 wsparta została przez Sołtysa i Gminę Krzeszowice oraz Firmę BIOVITA z Tenczynka, która ofiarowała worki z ziemią Pysznymi lizakami dzieci obdarował także nasz Kamilek. Dziękujemy. Dzień wcześniej Akcja została poprzedzona KOROWODEM przedszkolaków po Tenczynku z hasłami ekologicznymi i akcją Niezapominajka. Dzieci niosąc w dłoniach niezapominajki promowały działania proekologiczne wśród mieszkańców Tenczynka. 

Kwietniowe wydarzenia 2017 - Sukces przedszkolaków w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim, Nowy samochód dla naszych Strażaków z Tenczynka, Parada Żabek w Krzeszowicach i zabawy w kwitnacym ogródku przedszkolnym.

 

 

 

Hura nasi strażacy z OSP Tenczynek mają nowy samochód.  Gratulacje.  

     

     

 

SUKCES NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW W MIĘDZYPRZEDSZKOLNYM KONKURSIE RECYTATORSKIM organizowanym

przez Przedszkole Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach. Wspaniały udział  Emilki K. lat 6 i wyróżnienie dla Olusi B. lat 5.

Brawo także dla nauczycielek p. Bożenki i p. Joasi.  Kliknij miniaturki dyplomów.

 

V GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ - ZACZAROWANA NUTKA.

22 MARCA 2017R. - PRZESŁUCHANIA KONKURSOWE I 6 KWIETNIA 2017R. - KONCERT LAUREATÓW.

         

Komisja w składzie Muzyk - Jerzy Suruło, nauczyciele muzyki Grażyna Palczewska i Anna Łozińska oceniła piosenki w wykonaniu rekordowej liczby bo 242 uczestników- przedszkolaków, w tym 23 zespołów przedszkolnych i 18 solistów z 11 placówek.  Bardzo wysoki poziom artystyczno-wokalny festiwalu sprawił, że Jury w wielu kategoriach nagrodziło uczestników ex aeguo.     PATRONAT HONOROWY BURMISTRZA GMINY KRZESZOWICE, PRZEWODNICZĄCEGO RADY MIEJSKIEJ I PRZEWODNICZĄCEGO KOMISJI EDUKACJI RADY MIEJSKIEJ W KRZESZOWICACH. NAGRODY ZAKUPIONO ZE ŚRODKÓW BURMISTRZA GMINY KRZESZOWICE. Dodatkową niespodziankę sprawił  Laureatom Grand Prix - Zespołowi Leśnie Duszki" z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku ( op. Agnieszka Ścigalska) Pan Łukasz Smołka - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego przekazując nagrodę specjalną. Placówki otrzymały także pamiątkowe statuetki z nutką oraz dyplomy. Wśród laureatów obok Grand Prix znalazły się m.in. przedszkolaki z Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Krzeszowicach, Przedszkola w Zalasiu, Przedszkola Samorządowego w Tenczynku, Niepublicznego Przedszkola "Małe Tygryski" w Krzeszowicach, Zespołu Placówek w Woli Filipowskiej, Oddziałow Przedszkolnych przy Szkole w Sance....  Protokół - kliknij miniaturkę.     

 

       

Zaproszeni goście przybyli na Koncert Laureatów to; Burmistrz Gminy Krzeszowice, Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie p. Jolanta Knapik, Sekretarz Gminy Jan Bereza, Przewodniczący Komisji Edukacji RM w Krzeszowicach Robert Chochół, Sołtys i Radny Zalasu Henryk Woszczyna, dyrektorzy szkół w  Zalasiu Małgorzata  Mastalerz  i w Sance Katarzyna Mitka oraz Panie z Biblioteki Publicznej Izabela Wałek i Danuta Nowak.

Koncert był wydarzeniem w naszym przedszkolu i wszyscy wspaniale sie bawili.

 

21 marca 2017r.KOROWÓD Z MARZANNĄ - przedszkolaki w Tenczynku i w Zalasiu pożegnały zimę.

Wspaniałe korowody przeszły po Tenczynku i Zalasiu wzbudzając zachwyt mieszkańców. Tak dzieci pożegnały zimę witając Wiosnę.. Marzanny zostały wykonane ze słomy i bibuły i uroczyście oraz ekologicznie spalone   w ogródkach przedszkolnych.

                          Marzec 2017 -  ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE -  na podstawie książki "RYCERZE LASU".

        

Starsze przedszkolaki

z uwagą brały udział w bardzo  ciekawej lekcji HISTORII POLSKI  -

dzięki Paniom z Biblioteki w Tenczynku,

 które w bardzo przystępny

 i atrakcyjny sposób podeszły

 do trudnego tematu

Żołnierzy

 Wyklętych.

 

luty, marzec 2017r. - "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK NIE UFA OBCYM" - STRAŻ MIEJSKA Z KRZESZOWIC W PRZEDSZKOLU W ZALASIU.

STRAŻ MIEJSKA z Krzeszowic u przedszkolaków w Tenczynku i w Zalasiu przestrzegała przed zbytnim zaufaniem do osób OBCYCH - nieznanych dzieciom. Te wyjątkowe zajęcia zorganizowano w związku z ostatnimi przypadkami próby porwań dzieci na terenie Gminy Krzeszowice.  BEZPIECZEŃSTWO NASZYCH DZIECI PONAD WSZYSTKO.

   

     

 

 

21 maja 2016r. - Echa PIKNIKU INTEGRACYJNO-ARTYSTYCZNEGO "TĘCZA BANIEK" przy przedszkolu

 

 W słoneczną sobotę 21 maja dzieci z całej gminy wraz z rodzicami bawiły się na Pikniku Integracyjno-artystycznym TĘCZA BANIEK.

Podczas imprezy rodzice i goście mogli podziwiać prezentacje taneczne przedszkolaków. Wśród atrakcji było zbiorowe robienie baniek mydlanych z aktorami Teatru Gry Wstępnej, zawody z drabiną strażacką z PSP w Krakowie, konie i bryczka ze Stadniny Koni w Nielepicach, akademia Piłkarska Mam talent, malowanki przez pracowników GOPS w Krzeszowicach, zamki dmuchane, wozy strażackie OSP Tenczynek i OSP Wola Filipowska, lody Melba i wiele ciekawych zajęć artystycznych i plastycznych. Zajęcia te realizowane były w ramach projektów Stowarzyszenia "Tęcza Marzeń" dofinansowanych przez Gminę Krzeszowice. Wśród gości znaleźli się m.in. Burmistrz W. Gregorczyk z Małżonką, Radny Powiatu Krakowskiego Jerzy Wnęk z Małżonką, Były Burmistrz Wiesław Jagiełło, sołtys Alicja Gaj i dyr. GOPS w Krzeszowicach. Piękne prace zaprezentowali goście z Fundacji im. Brata Alberta w Radwanowicach, a do czytania namawiały panie z Biblioteki Publicznej w Tenczynku. Znów można było wygrać zestaw kosmetyków ufundowanych przez Firmę Oriflame. Dzieci i rodzice bawili się znakomicie. Dyrektor przedszkola i Stowarzyszenie "Tęcza Marzeń" serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu imprezy.

 

Fotki  w  GALERIA

 

Wtorek 10 maja 2016r. - „RAZEM PRZEMIERZAJMY ŚWIAT” – SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA Z FUNDACJĄ IM. Brata Alberta Z RADWANOWIC.

 

                To było wspaniałe i niezwykle edukacyjne spotkanie zorganizowane  w ramach projektu  Stowarzyszenia  Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” pt. "RAZEM PRZEMIERZAJMY ŚWIAT" - Edukacja Włączająca osoby niepełnosprawne w środowisko przedszkolne i lokalne.                           

        Te wyjątkowe zajęcia zorganizowała i poprowadziła nauczycielka przedszkola Dorota Giszczyńska przy wsparciu opiekunów fundacji. Dzieci zdobywały wiedzę na temat ludzi chorych i niepełnosprawnych. Przedszkolaki uczyły się wspi i prowadzić osoby niewidome oraz z niepełnosprawnością  ruchową. Same mogły doświadczyć nowych emocji zakrywając swoje oczy, obwiązując swoje ciało folią unieruchamiając je, zakładając ciężkie buty utrudniające poruszanie się czy wielkie rękawice. Wspólnie  z podopiecznymi fundacji budowały budowle z klocków i pokonywały przeszkody.

Zajęcia zakończyły się Konkursem Plastycznym " Razem Przemierzajmy świat". Wszyscy otrzymali nagrody. Goście wręczyli dzieciom kolorowanki a sami otrzymali malowane ręcznie kubeczki na pamiątkę spotkania.

Te zajęcia rozpoczęły stałą współpracę przedszkola z fundacją mającą uwrażliwiać dzieci na drugiego człowieka.

 

Cały projekt dofinansowany jest przez Gminę Krzeszowice i wsparł przedszkole w pomoce edukacyjne do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi, które chętnie placówka w swoje progi przyjmuje.

 

     

Kliknij prace konkursowe ze spotkania aby powiększyć.           Więcej fotek wkrótce w Galerii.

 

 

DZIĘKUJEMY RODZICOM I DZIECIOM, KTÓRZY WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI SPRZĄTANIA TENCZYNKA

- 30 KWIETNIA 2016r.

   

W IMIENIU ORGANIZATORÓW p. Doroty Korty z Rady Rodziców Szkoły w Tenczynku oraz Sołectwa DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM, KTÓRZY W SOBOTĘ 30 KWIETNIA WZIĘLI UDZIAŁ W AKCJI SPRZĄTANIA TENCZYNKA.

Uporządkowano Rynek, okolice Bramy Zwierzynieckiej, ul. Pareńskiego, Małą Buczynę, okolice Rzeki i ul. Zielonej oraz Stawu Wrońskiego.

 PODCZAS AKCJI ZEBRANO AŻ 200 WORKÓW ŚMIECI W WIELU MIEJSCACH NASZEJ WSI.

 

Kwiecień 2016 - FUNDACJA BGŻ BNP PARIBAS  DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z TENCZYNKA.

                      FUNDACJA BGŻ BNP PARIBAS  przekazała dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Tenczynku niezwykły dar. W ramach Projektu Społecznego fundacja ofiarowała zestaw przyborów i urządzeń gimnastycznych do pracy ruchowo-rehabilitacyjnej. Wartość sprzętu wynosi ok. 3.000,- złotych.

Przekazany dar wesprze realizowany przez przedszkole projekt Edukacji Włączającej dzieci niepełnosprawne w ich naturalne środowisko wspomagając ich rozwój,

a także będzie służył wszystkim przedszkolakom w ramach codziennej gimnastyki  i eliminowania wad postawy.

Informacje o działaniach Fundacji można znaleźć na stronie http://fundacja.bgzbnpparibas.pl

 

 

MARZEC 2016 - "ZDROWO JEMY I ZDROWO ROŚNIEMY" - ruszamy z projektami Stowarzyszenia "Tęcza Marzeń".

PROJEKT  DOFINANSOWANY JEST PRZEZ GMINĘ KRZESZOWICE.

"Zdrowe, wiosenne kanapki" -

to tematyka zajęć przeprowadzonych w kilku grupach w ramach realizacji projektu "Zdrowo jemy i zdrowo rośniemy"-

Edukacja przedszkolaków w zakresie pozytywnych nawyków żywieniowych. Dzieci z nauczycielkami siały w kącikach przyrody rzeżuchę i sadziły cebulkę. Potem te nowalijki wykorzystały podczas posiłków w przedszkolu. Obok tego same robiły zdrowe kanapki wykorzystując przede wszystkim warzywa: sałatę, pomidory, ogórki czy rzodkiewkę. Widać na fotkach, że dzieciom smakowało.

 

 

  

15.X.2015r. - DZIENNIKARZE TELEWIZJI TVP KRAKÓW W NASZYM PRZEDSZKOLU

  Ten dzień przedszkolaki zapamiętają na długo. Po raz pierwszy spotkały się  z prawdziwą kamerą telewizyjną dzięki wizycie dziennikarzy Telewizji TVP Kraków,  którzy odwiedzili przedszkole w związku z realizacją programu dotyczącego działań proeko-logicznych w Gminie. Przedszkole Samorządowe w Tenczynku przy wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” słynie z realizacji licznych projektów ekologicznych. W ramach nagrań do programu odbyły się zajęcia w grupie 5-latków, które w wyjątkowo twórczy sposób z nauczycielką Dorotą Giszczyńską współprowadziły panie Danusia Nowak i Izabela Wałek z Biblioteki Publicznej w Tenczynku. Tematem zajęć były „Urodziny Kubusia Puchatka” połączone  z ekologią i segregacją odpadów. Do tego celu wykorzystano kosze do segregacji przekazane dla przedszkola przez Wydział Ochrony Środowiska w Gminie Krzeszowice. Dzieci opowiadały o wykonanych z odpadów i śmieci zabawkach i przedmiotach. Grupa 4-5 latków p. Agnieszki Ścigalskiej zaprezentowała zajęcia plastyczne – Jabłuszka wykonane z plastikowych butelek, które bardzo się podobały. Dziennikarze oglądali placówkę i zachwycali się pracami wykonanymi z kartonów, plastikowych zakrętek i gazet. Niezwykłym doświadczeniem było wystąpienie dzieci przed kamerą i rozmowa przy mikrofonie.  Zarówno wywiad z dziećmi jak i pracownikami był doskonałą okazją do promocji  Gminy Krzeszowice i działań ekologicznych samego przedszkola. Materiał ukaże się w listopadzie   w specjalnym programie na antenie Telewizji TVP Kraków

   

To było wyjątkowe spotkanie dla dzieci z dziennikarzami i prawdziwą kamerą w ramach realizacji programu o Ekologii. W zajęciach ekologicznych wspaniale wspierały nas p. Danusia i p. Iza z Biblioteki Publicznej w Tenczynku.  Szczegóły patrz :

 

 

 

23 maja 2015r. - ECHA RODZINNEGO PIKNIKU ARTYSTYCZNEGO

 

Już kolejny rok z rzędu Przedszkole wspólnie ze Stowarzyszeniem "Tęcza Marzeń" zorganizowało wspaniały Piknik nie tylko dla przedszkolaków, ale także całej społeczności.

Pomimo pochmurnej pogody impreza zgromadziła rzesze milusińskich z rodzicami z całej Gminy Krzeszowice.

 

   

Na początku imprezy przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym dla swoich mam i zaproszonych gości, wśród których znalazł się Przewodniczący Rady Miejskiej w Krzeszowicach p. Adam Godyń oraz sołtys Tenczynka i prezes OSP p. Alicja Gaj.

 

              Taniec Wiosenny-4 latki          -                       Taniec Japoński - 5-6 latki      i      3-4 latki                              Taniec piracki - 6 latki                                  

 

       Krakowiak - 6 latki      oraz    czirliderki z Mam Talent                 Teatr Jednego Mima                           Akademia Piłkarska

Wiele atrakcji czekało na dzieci:

-  występ czirliderek z Akademii Piłkarskiej "Mam Talent",

-  zabawy cyrkowe z aktorami Teatru Jednej Miny, którzy także rozbawiali 

   dzieci na szczudłach i dmuchaniem baniek mydlanych,

-  prace plastyczne i ceramiczne w ramach projektu prowadzone przez

   nauczycielki przedszkola,

-  zabawy ze strażakami - oglądanie samochodu i lanie woda z węża,

-  p. Jacek Siek malował portrety dzieciom,

kiermasz książek z Biblioteki w Tenczynku,

jazda konna i bryczką ze Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach,

zamki dmuchane i zjeżdżalnie, malowanie twarzy oraz wata cukrowa i popcorn ,

       a także lody Firmy Melba.

Oprawę muzyczną i gastronomiczną zapewniła RESTAURACJA ZAMKOWA z Tenczynka.

Patronat medialny zapewnili:

PRZEŁOM ZIEMI CHRZANOWSKIEJ I GWAREK MAŁOPOLSKI. Serdecznie dziękujemy SPONSOROM pikniku:

Stadninie Koni Huculskich w Nielepicach, p. Sołtys Alicji Gaj, p. Bogdanowi Hapkowi, Gminie Krzeszowice, Akademii Piłkarskiej "Mam Talent", Firmie EDEN, Firmie Oriflame i Rodzicom Przedszkolaków.

 

                 Darmowa przejażdżka bryczka i końmi ze Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach                          Malowanie buzi przez mamę Zuzi z Zalasu       

                                                                   Strażacy z Tenczynka            i          Artysta Jacek Siek maluje portret

Pozostałe zdjęcia - kliknij  GALERIA

        

Kwiecień 2015r. - Ciekawe zajęcia w przedszkolu z Leśniczym i ratownikiem medycznym.

 

    

Zajęcia przyrodnicze ze Strażnikiem Leśnym z Nadleśnictwa Zabierzów z p. Markiem Packiem w ramach realizowanego projektu w grupie 4 latków. To wspaniała lekcja przyrody i rozmów o lesie i jego zasobach.

 

               

"Mały Ratownik" - Chociaż jestem przedszkolakiem ja pomóc także potrafię". - rozpoczęliśmy cykl zajęć z pierwszej pomocy w ramach projektu Stowarzyszenia  Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku "Tęcza Marzeń"  dofinansowanego z Konkursu przez Gminę Krzeszowice. Zajęcia prowadzi Ratownik Medyczny p. Rafał Hrycaniuk. Po przeszkoleniu nauczycieli i pracowników teraz zajecia mają wszystkie przedszkolaki. Chodzi w nich głównie o to, aby dzieci umiały wezwać pomoc gdy będzie taka potrzeba i znały numer alarmowy. Bo to może uratować życie bliskiej osobie i nie tylko.

"PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM GMINY KRZESZOWICE"

 

Akcja Letnia zorganizowana dla 60 dzieci przez nasze Stowarzyszenie "Tęcza Marzeń"pod nazwą -

SŁONECZNE WAKACJE Z "TĘCZĄ MARZEŃ" - lipiec 2014

   

W pierwszym tygodniu lipca Stowarzyszenie Przyjaciół Przedszkola w Tenczynku „Tęcza Marzeń” wraz z  przedszkolem zorganizowało Akcję Letnią pod nazwą Słoneczne Wakacje z „Tęczą Marzeń” . W akcji wzięło udział prawie 100 uczestników, w tym 70  dzieci w wieku 4 do 10 lat (przede wszystkim z rodzin zagrożonych społecznie) i ok. 30 opiekunów, nauczycieli i partnerów zadania. Projekt  w kwocie 6.000,- zł dofinansowany został przez Gminę Krzeszowice  z programu Profilaktyki Uzależnień „WYPOCZYNEK LETNI DLA DZIECI  I MŁODZIEŻY W MIEJSCU ZAMIESZKANIA W RAMACH PROFILAKTYKI UNIWERSALNEJ I SELEKTYWNEJ”.

             Program akcji był bardzo bogaty. Dzieci uczestniczyły w 2 wycieczkach:  do Kopalni Wapienia Czatkowice - gdzie przewodniczka pięknie opowiadała dzieciom o historii Kopalni i jej zasobach i  Stadniny Koni Huculskich w Nielepicach – gdzie odbyły się także zajęcia   z pieczenia chleba i jazdy konnej. W trakcie akcji dzieci  malowały farbami, tworzyły wspaniałe budowle  w ramach smieciosztuki, bawiły się w gry logopedyczne i uczyły pięknie mówić, brały udział w  zawodach sportowych , śpiewały i pląsały z harcerzami. W ramach profilaktyki uczyły się także właściwych postaw bowiem prowadzone były zajęcia profilaktyczne przy ogromnym wsparciu służb mundurowych i środowiska lokalnego.

              Prowadzone zajęcia i zabawy miały charakter edukacyjno-wychowawczy, w tym: przyrodniczo-ekologiczny, o bezpieczeństwie, profilaktyczne, z pierwszej pomocy i biblioteczne. Zajęcia artystyczne: plastyczne, ekologiczne i sportowe prowadziły  nauczycielki przedszkola. Wszyscy pracowali charytatywnie. W trakcie realizacji zadania dzieci otrzymywały zdrowe posiłki wraz z owocami i wodą mineralną do picia. Powstały piękne prace plastyczne, z których wykonano album, a nawet dzięki opiekunce p. Kasi wspaniały krokodyl z piasku i samochód. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały piękne nagrody, w postaci piłek, przyborów plastycznych i słodyczy oraz odbył  się pokaz mody gazetowej.

 Stowarzyszenie „Tęcza Marzeń”, jak sama nazwa wskazuje  zamierza nadal  z wielką pasją realizować ciekawe projekty spełniając marzenia dziecięce, bo pomysłów  im nie brakuje.                                                     

               11-20 CZERWCA 2012R. - "ZIELONE PRZEDSZKOLE"  WŁADYSŁAWOWO 2012

 

To był już kolejny wyjazd dzieci z mamami na Zielone Przedszkole. Wyruszyliśmy pociągiem z kuszetkami z Krakowa do Gdyni uśmiechnięci i ciekawi wspaniałych wrażeń. Zamieszkaliśmy w pensjonacie Karol we Władysławowie. Przy pięknej pogodzie zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc wspólnie z dziećmi poznając z bliska region nadmorski. dzieci spisały się na medal a mamy świetnie się zgrały i wspólnie wspieraliśmy nasze działania. Ten  wyjazd perfekcyjnie zorganizowały 2 nauczycielki Joanna Urbanik i Dorota Giszczyńska. dzieci po śniadaniu do obiadu miały zorganizowane wycieczki i zajęcia w terenie pod opieką nauczycielek a mamy miały w tym czasie czas wolny, do wspólnej integracji. Byliśmy w Fokarium na Helu,, zwiedziliśmy wystawę Motyli i wieże widokową, spotkaliśmy się na kutrze rybackim z rybakiem, płynęliśmy Statkiem Pirackim, odwiedziliśmy Ocean Park, i pluskaliśmy się w morzu oraz budowali zamki z piasku...  Poniżej niektóre miejsca, które odwiedziliśmy.

    

                 W pociągu do Gdyni.                                   Powitanie z morzem we Władysławowie.                                Budujemy zamek .

           

       W Fokarium na Helu.                         Przy Kutrze rybackim.                            Złapaliśmy złotą rybkę.                       Na karuzeli.

   

                    W porcie rybackim .                                                      Spotkanie z rybakiem we Władysławowie.               W muzeum.

     

  W muzeum motyli i owadów.                                 Wycieczka do Ocean Parku.                                   Wieczorek z zabawami dla dzieci i mam.

                

               Spacer z pochodniami nad morze.        Ekipa przedszkolna: od lewej: Joanna Urbanik - kierownik,          Przejażdżka statkiem pirackim. 

                                                            Marzena Kubin - dyr., Dorota Giszczyńska - naucz., Teresa Bełza - pomoc.                

 

26 maj 2012 - RODZINNY PIKNIK EKOLOGICZNY "Bądź EKO - Podaruj z nami drzewko"

 W sobotę 26 maja wszystkie chętne dzieciaki z przedszkola i z całej gminy bawiły się na Pikniku Ekologicznym. Organizatorem Pikniku było Przedszkole oraz Rada Rodziców. Autorka programu p. Katarzyna Blicharska-Cholewa otrzymała od pracowników przedszkola upominek drzewko-akację do wsadzenia w ogródku wraz z e swoim imieniem oraz pamiątkowy dyplom-podziękowanie. Swą obecnością zaszczycili nas m.in. Burmistrz Cz. Bartl, Prezes Banku Spółdzielczego A. Łoś, Radni Tenczynka W. Jagiełło, A. Jamiński i S. Maciejowska oraz Radni Zalasu H. Woszczyna i L.Słota p. Sołtys A. Gaj, Przedstawiciel Fundacji pomocy dzieciom R. Ryś oraz projektant przedszkola M.Szafran. W ramach pikniku dzieci przygotowane pod kierunkiem nauczycieli zaprezentowały piękne tańce: Był taniec kwiatów, Taniec żabek, Czary duchów, taniec Kwiatów i motyli oraz taniec irlandzki i Opowieść o kwiatach w ogrodzie. Dzieci uczestniczyły w wielu zajęciach: z lepienia z gliny, układanek z nakrętek, budowały zamki z kartonów, malowały kamienie oraz prezentowały modę gazetową. Obok tego były zabawy na zjeżdżalniach i zamku dmuchanym z Kulkeczkowa w Nawojowej Górze, jazda konna ze Stadniny Koni w Nielepicach, malowanie twarzy przez Indian z Wioski Arapacho w Zalasiu, prezenty od gości w tym słodycze od p. Sołtys , Rodziców i innych sponsorów, pokaz pierwszej pomocy przez strażaków OSP Tenczynek wraz z wozem strażackim, nagrody i upominki od firmy oriflame, woda do picia od EDEN-u , a wszystko to przy muzyce zaprzyjaźnionego zespołu Krakusy Music Band z Krakowa. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie całego programu w tym: Firmie BIOVITA z Tenczynka, Firmie QUERCUS z Tenczynka, rodzicom i innym szczegóły na plakacie obok.

    

        Taniec dzieci  z Zalasu " Kwiaty i motyle"                Nasza Jadzia na koniu.               Malowanie kamieni  w ogrodzie.

   

        Taniec Duchów - 5-6 latki .                          Taniec inrandzki - 6-latki                     Taniec kwiatów - 5-6 latki

       

          EKO Sztuka - zabawy z kartonami.                           Zespół Krakusy Music Band                   Zabawy z nakrętkami.

          Indianie z Wioski Arapacho-Zalas              Gazetowy Pokaz mody.                 Zamki dmuchane.

          wraz z nauczycielkami

 

10 maj 2012 - Akcja Rodziców "Podaruj drzewko"- wspólne z dziećmi sadzenie w ogrodzie.

 Zakończyła się Akcja Rodziców "Podaruj drzewko" -  prawie 50 rodziców zgłosiło się do zakupu małego drzewka lub krzewu od dziecka do ogrodu przedszkola. Wspólne sadzenie drzewek odbyło się w czwartek 10 maja w ogrodzie przy przedszkolu w Tenczynku. Rodzice wspólnie z dziećmi chwycili za łopaty i każdy zasadził swoje drzewko lub krzew w wyznaczonym przez Pana Wojtka Płaczka z Firmy Projektującej ogrody miejscu.  Dzięki ogromnej przychylności Firmy Biovita i Państwu M.J. Doneccy otrzymaliśmy dużo dobrej ziemi do iglaków i roślin ozdobnych. Każde dziecko nazwało wsadzoną roślinkę swoim imieniem, które zawieszone przy krzaczku. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, a szczególnie Firmom Quercus – ogrody – Wojciech Płaczek oraz BIOVITA  p. M.J. Doneccy z Tenczynka.  Nasz ogród naprawdę wygląda pięknie a z roku na rok będzie jeszcze ładniejszy. Wśród drzewek i krzewów jest świerk, są tuje, piękne róże, hortensje, lilaki-bzy, jaśmin i wiele innych. Pomysłodawczynią akcji była Pani Żbik z grupy V , a Koordynatorem i głównodowodzącym nauczycielka Iwona Krzanik. Pani Iwona również zajęła się zakupem wybranych przez rodziców roślin w Szkółce w Szczyglicach.

   

 

  Zaczęliśmy projekt ekologiczny pod hasłem - BĄDŹ EKO - ZADEDYKUJ NAM DRZEWKO-    

 Zaczęliśmy Akcję Ekologiczną pod hasłem BĄDŹ EKO  ZADEDYKUJ NAM  DRZEWKO. Projekt z ramienia naszego Stowarzyszenia napisała jedna z naszych mam Pani Kasia Blicharska-Cholewa i to dzięki niej uzyskaliśmy dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w Krzeszowicach w kwocie 2 tys. złotych. Akcję w dużej mierze dosponsorowują rodzice. W ramach akcji  we wtorek dzięki ogromnemu wsparciu Firmy QUERCUS - OGRODY I Firmy BIOVITA wspólnie z dziećmi posadziliśmy wspaniałe drzewka i krzewy w ogrodzie przedszkolnym. Efekt jest znakomity.

W ramach projektu: zbieramy makulaturę, zakrętki, baterie, będą prowadzone warsztaty ekologiczne  z leśnikiem przy wsparciu Fundacji Aeris Futuro, Piknik ekologiczny z ogłoszeniem wyników konkursów ekologicznych, świetna zabawa – śmiecio-sztuka, występy artystyczne dzieci przedszkolnych. 

Wsparcie i reklamę podjętych przez nas działań zadeklarowały firmy” (PATRONAT HONOROWY FUNDACJA Aeris Futuro),  Quercus – ogrody – Wojciech Płaczek – profesjonalny projekt ogrodu i sadzenie , Biovita spółka Jawna , Wtórpol – odbiór i wywóz zebranej makulatury,  Moss – opakowania kartonowe,  Aftermedia- projekt i druk plakatów ,  ARP – inteligentne budynki Krzysztof Cholewa,       F.H Monika – Monika Góralczyk,   Kancelaria Adwokacka SajnaTłumacz Przysięgły j. angielskiego Barbara Czerwińska – Kołodziejczyk,    Sylwia Mossakowska,   Czary Mary Pracownia ceramiczna Beata Kuźnik,   Serwis Sieci W. Labocha,   Willa Sorento  ....          Quercus – ogrody – Wojciech Płaczek -  profesjonalny projekt ogrodu i sadzenie

 BARDZO WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY - NASZ OGRÓDEK PIĘKNIEJE Z DNIA NA DZIEŃ!!!

 

1-10 CZERWCA 2011r. "ZIELONE PRZEDSZKOLE" MRZEŻYNO NAD BAŁTYKIEM. 

 

w Ośrodku "PIRAMIDA"  www.owrpiramida.pl

                        

W piątek 10 czerwca grupa 29 przedszkolaków ze swoimi opiekunami wróciła z 10 dniowego wyjazdu do Mrzeżyna nad morzem. Wyjazd zorganizowało Przedszkole w Tenczynku w Domu Wczasowym „PIRAMIDA”, gdzie już drugi raz przyjęli nas wspaniale gospodarze obiektu Państwo Rakowie.        No i urocza Pani Zosia w recepcji wraz z Panią Basią szefową wyśmienitej kuchni.

 

Dzieci były tam z mamami albo babciami, które po organizowanych przez 5 godzin zajęciach, wycieczkach i zabawach sprawowały nad nimi opiekę.

Pogoda sprzyjała zabawom na plaży i wycieczkom.

Przedszkolaki przeżyły prawdziwą Przygodę Piracką, płynęły statkiem po morzu w Kołobrzegu, odwiedziły Dziki Zachód w Wiosce Indiańskiej , spotkały się z rybakiem zapoznając się z jego pracą, odwiedziły port.

Prawdziwą atrakcją były zabawy w morzu i przekopywanie łopatkami piasku na plaży. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła właśnie ta "WIELKA PIASKOWNICA" - oj. przydałaby się taka w przedszkolu. Odbyły się także ogniska  z pieczoną kiełbaską i śpiewem przy gitarze, dyskoteka i wieczorki integracyjne. Zapoznały się z regionem nadmorskim, poznając jego tradycje Zarówno dzieci, jak i mamy zżyły się z nauczycielkami i zintegrowały wzajemnie. Nasze dzieci robiły furorę swoją otwartością i urokiem, a do tego były bardzo grzeczne. To był wyjątkowo cenny czas dla nas wszystkich, ale przede wszystkim dla dzieciaków. Chętnie zabierzemy nasze przedszkolaki, bo do Ośrodka PIRAMIDA w Mrzeżynie warto przyjechać.

„Za rok znowu pojedziemy” – tak na wieczorku pożegnalnym  stwierdziły mamy.

 

                                         Zabawy z piratem                 Spotkanie z rybakiem               Jazda konna na Dzikim Zachodzie

                            

  W Wiosce Indiańskiej              Kąpiel w morzu - co za radość!            Ognisko integracyjne z kiełbaską.

 

 

 

DAR dla przedszkola - piątek 30 KWIETNIA 2010r.www.marekgurgul.pl

  W piątek 30 kwietnia Fundacja AERIS FUTURO zorganizowała bezpłatną akcję sadzenia prawie 50  drzew i krzewów  w ogrodzie przy nowym Przedszkolu w Tenczynku. Przedstawiciele Fundacji w osobach Joanna Mieszkowicz –Prezes oraz Joanna Janek i Janusz Hytroś  znaleźli sponsorów, którzy pokryli koszt sadzonek, a wyniósł on ponad 3.000,- złotych.     Wśród darczyńców obok samej Fundacji znaleźli się : Firma ENTERSO, Firma  INDECO POMORZE,  Joanna Mieszkowicz  i Jakub Trojanek , Sponsorzy indywidualni akcji ZADEDYKUJ DRZEWKO .Także nasi rodzimi sponsorzy: Państwo Krystyna i Józef Żbikowie, którzy zafundowali kilkanaście krzewów oraz Helena i Antoni Jamińscy sponsorzy ogromnego ponad 3 metrowego dęba . Firma BIOVITA z Tenczynka ofiarowała nam niezbędną do sadzenia różnorodną ziemię wraz z korą do podsypania sadzonek. Rośliny zostały zakupione w Szkółce Drzew i Krzewów "markus" Marek Gurgul i zasadzone zgodnie z przygotowanym wcześniej projektem przez mamę naszego przedszkolaka Magdalenę Ryszowską. Rodzice licznie zjawili się pod placówką z narzędziami ogrodniczymi gotowi do pracy. Wspaniała słoneczna pogoda sprzyjała pracy, a doping i radość dzieci z okien przedszkola i pomoc pracowników sprawił, że już po 4 godzinach wszystkie drzewa        i krzewy zostały posadzone. Atmosfera była znakomita placówka zadbała o poczęstunek i napoje W ogródku obok dęba znalazła się wspaniała ponad 3 metrowa jarzębina, jabłoń, różowa spora magnolia, drzewa kwitnące  i mnóstwo różnorodnych krzewów kwitnących oraz iglaków. Teraz ogródek wygląda pięknie. Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY.

        

www.aeris.eko.org.pl      Patrz:  PODZIĘKOWANIA

 

 

 

6 CZERWCA 2009r. - FESTYN Z OKAZJI JUBILEUSZU 120 LECIA PRZEDSZKOLA I POWITANIA NOWEGO PRZEDSZKOLA.

  To był bardzo ważny dzień dla całej społeczności Tenczyńskiej. Dzieci od samego rana były podekscytowane.Odwiedzili nas wspaniali goście w tym : Małopolski Kurator Oświaty - Pan Artur Dzigański     wraz z Panią Wizytator P. Małgorzata Grześkiewicz, P. Poseł na sejm A. Adamczyk, Pan Starosta J. Krzyworzeka i Wicestarosta A. Furmanik, Burmistrz P. Czesław Bartl i Burmistrz poprzednich kadencji P. W. Jagiełło, przybyli licznie Radni wraz z P. Przewodniczącą Rady M. Sobczyk, Ks. K. Strzelczyk, Siostry ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia, dyrektorzy szkół i placówek naszej gminy, poprzedni dyrektorzy p-la, ks. proboszcz S. Salawa wraz z ks. Wikariuszem i wielu, wielu znakomitych gości oraz cała społeczność     P. Artur Dzigański- Małopolski Kurator Oświaty

Tenczynka i nie tylko. Impreza udała się znakomicie, nawet pogoda wytrzymała. Dzieci pięknie występowały otrzymując gromkie brawa, prowadzący p. dyrektor M. Kubin i Sołtys R. Ryś przypomnieli historię przedszkola oraz historię działań na rzecz budowy. Najbardziej zasłużonym wręczono statuetki i podziękowania. Potem były zabawy, konkursy i tańce,  a największa radością dzieci była jazda konna i przejażdżka bryczką - Stadnina z Nielepic oraz Zamek Dmuchany i wszystko to przy przetworach wędliniarskich i pysznościach z formy P. Antoniego Jamińskiego . Było też moc słodyczy dla dzieciaków  od sponsorów. Festyn udał się znakomicie. Na rehabilitację Michałka zebraliśmy ponad 600,- złotych a na doposażenie ogrodu w sprzęt - 4.045,- złotych. Wspaniały wynik. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom a było ich bardzo wielu.

  

 

 

 

 Przedszkole Samorządowe w Tenczynku  32-067 Tenczynek, ul. Wł. Reymonta 3; tel./fax.: 12 282 17 17           przedszkoletenczynek@op.pl